Başkan Özer Tertemiz Bir Esenyurt İçin Temizlik Filosunu Genişletti

Başkan Özer Tertemiz Bir Esenyurt İçin Temizlik Filosunu Genişletti

Esenyurt Belediyesi vatandaşların daha temiz ve hijyenik birortamda yaşaması için temizlik çalışmalarını hızlandırdı. Bu kapsamda temizlikfilosuna yeni araçlar katan belediye, cadde ve sokaklarda ise çöp konteynerleriniyeniliyor. Temizlik İşleri şantiyesini ziyaret ederek çalışmaları teftiş edenBaşkan Özer, “Bütün çabamız; halkımızın daha temiz, daha ulaşılabilir, dahayeşil bir Esenyurt’ta yaşamasını sağlamak. Mottomuz: Sürdürülebilir bir çevre,temiz bir Esenyurt” dedi. 

Esenyurt Belediye Başkanı Prof. Dr. Ahmet Özer, daha temiz birEsenyurt için kolları sıvadı. İlçede temizlik çalışmalarını hızlandıran BaşkanÖzer, araç filosunu genişleterek, sokak ve caddelerde bulunan konteynerleriyeniledi. Yeni alınan 12 adet çöp kamyonu ile çöp sorununa hızlı çözüm üreten belediye,kentin her bir noktasını süpürerek yıkama çalışmaları da yürütüyor. Temizlikişleri şantiyesinde personelle bir araya gelerek çalışmaları yakından takipeden Başkan Özer, sürdürülebilir bir çevre için atık toplama merkezini deyenilediklerini belirterek “Mottomuz: Sürdürülebilir bir çevre, temiz birEsenyurt” dedi.

650Kişilik Personel Sahada

Başkan Özer, temiz bir Esenyurt için genişlettikleri temizlikfilosunun yanı sıra sürdürülebilir bir çevre için atık toplama merkezini deyenilediklerini belirterek, “Bütün çabamız halkımızın daha temiz, dahaulaşılabilir, daha yeşil bir Esenyurt’ta yaşamasını sağlamak üzerine kurulu.Özellikle temizlik alanında mottomuz: ‘Sürdürülebilir bir çevre, temiz birEsenyurt.’ Bunu gerçekleştirebilmek için 650 kişilik çalışanımızla bu işinüstesinden gelmeye çalışıyoruz. Özellikle Kurban Bayramı öncesi çöplerin hızlatemiz bir biçimde toplanması konusu bizim için önemli. Bu konunun en önemlinoktalarından birisi de lojistik meselesidir. Bu anlamda 8 tane yeni çöpkamyonu almıştık ve buna 4 adet daha ekledik. Atık Toplama Merkezimiziyeniledik. Orada toplanan atıklarla, özellikle geri dönüşüme gidecek olanatıkların ayrıştırılması hem çocuklarımızın geleceği hem halkımız açısından çokönemli. Bu şekilde atıklar yeniden ekonomiye kazandırılıyor yani bu alanda daönemli bir mesafe katettik” dedi.

 “Halkın Sağlığı Öncelikli Meselemizdir”

Kentin ihtiyaçlarının karşılanması için gerekli olan tüm ekip veekipmanlarla gece gündüz demeden çalışmaya devam ettiklerinin altını çizenProf. Dr. Özer, “Çöp konteynerlerimizi yeniledik. Bir kısmını alana gönderdik,kalanların ise çalışmaları devam ediyor. En kısa sürede konteynerle ilgili olantüm ihtiyaçlarımızı gidermiş olacağız. Yer altına konulması gerekenkonteynerlerin çalışmaları ise devam ediyor. Şu anda alanda 310 temizlik işçisikardeşimiz sokaklarımızı, caddelerimizi süpürüyor, temizliyor. Yaklaşık 300kişi de bu çöplerin toplanması, taşınması, gerekli mekanizasyonun sağlanmasıiçin gece demeden, gündüz demeden çalışmalarını sürdürüyor. Bizim temelamacımız Esenyurt'un temiz olmasıdır. Halkın sağlığı öncelikli meselemizdir”diye konuştu.

“Bu ŞehirHepimizin”

Kolektif bir anlayış ile Esenyurt’a sahip çıkılması gerektiğinivurgulayarak vatandaşlara seslenen Özer şunları söyledi: “Çöplerin gelişi güzelatılmaması konusu çok önemli. Çöp konteynerlerini devirmek isteyen bir takımkötü niyetli insanların derhal zabıtaya bildirilmesi konusunda ricadabulunuyoruz. Çünkü bir çeşit halk düşmanlığı yapıyorlar ve kent suçu işliyorlar.Siz de buna izin vermeyin,  zabıtayabildirin ve gerekli işlemleri yapalım. Çünkü bu şehir hepimizin. Kentinsağlıklı ve temiz olması bizim de sağlık ve huzur içinde yaşamamız demektir. Bukonuda da önemli bir yol aldık. Bunda emeği geçen tüm personele, sokaklarımızıgece gündüz demeden çalışarak temizleyen bu dev orduya teşekkür ediyorum.Esenyurt halkının Kurban Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.”

8wcql0pghupottayegz63b1j.jpg

dlsqantuyucge3k9Iop0xn7h.jpg

qbirel16ydvktpg8cmxr7lwa.jpg

1v7kInhrqagyksdo3xwmw2ea.jpg

dfswbqvr37ayzl2oIxdgusna.jpg

vprlwfunqhn5zft86sxpkhui.jpg

3anpxrzdhfzraow1qlIe9tgb.jpg

n1y5uprlrpe9hfobqzz0wmhk.jpg

ogcz3wyeuun0l9dmtlbm6hav.jpg

r1hyzgcq0pmxswklt6xf84uv.jpg

e5upnxrsuohk7lweqth2jnyr.jpg

tgv1uwakz5hjqhopux3xacqf.jpg

eujp8z4ekd2svI3fmbyxjzwa.jpg

zubaoljevg3mnxs10pqvdnri.jpg

dxeI9em35nsucknrxialq6zq.jpg

djx5lof49bhnkvbx2s8nzgyo.jpg

gbrupddhqxwkp4ioscl35moz.jpg

ovbzj8Itcq54xxboswuipmwa.jpg

q0oz1cI4qpnstxvtf69uwgr3.jpg

ot1y5g4hcm9stfpnirnlruId.jpg

v7m1ttzc0keyIkfaqgjf85xh.jpg

pj53vh2phlu86mgdmaje7fkx.jpg

qz8yqkor3ut1lnpxerwwaumg.jpg

df2pdl6yr0ctxv7ebvs9zazj.jpg

kylze48sdyeokgpahtnmbdbi.jpg

fju0lwbwkpojsdxg4n3zf18h.jpg

ntdxsjpay0hlt75bg2hq9eor.jpg

3ghl8ya9xIibddmboltc2ofc.jpg

2pqny0rnhxrt9vb5kogeIskw.jpg

agf6xtn9rtp1mmeol54fbw0q.jpg

x2xlg3tImkbuqarvt4cycuew.jpg

2hgmp3dfsjti1l0tuflIk4vz.jpg

dba1o3fxrntvw4smj0krmncy.jpg

lvjau5cb3jlg2kf0fezqohww.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.