BAŞKAN SAVAŞ, ALT YAPI ÇALIŞMALARI BÜYÜK HIZLA İLERLİYOR

BAŞKAN SAVAŞ, ALT YAPI ÇALIŞMALARI BÜYÜK HIZLA İLERLİYOR

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Savaş, yaşanan deprem felaketi sonrası mahalle ziyaretlerini sürdürüyor.

Antakya İlçesine bağlı Zülüflühan, Anayazı, Üçgedik, Alazı, Dikmece ve Gülderen mahallelerinde hafta sonunda halkla buluşan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş mahallelilerin talep ve şikâyetlerini dinledi. Mahalle sakinlerinin sorularını da yanıtlayan Savaş, ilaçlama, yol, kanalizasyon ve deprem sonrası yeniden yapılanma gibi birçok konuya da açıklık getirdi.

Savaş, Hatay’da kalarak yaşamaya devam eden vatandaşların ihtiyaçlarını yerinde tespit etmek amacıyla şehri karış karış gezerek, çok zor şartlar içerisinde olsalar da sorunlara çözüm üretmeye devam edeceklerini vurguladı.

HATAY’I AYAĞA KALDIRMAK İÇİN PROJELER ÜRETİYORUZ

Depremin hemen ardından 10 Şubat itibariyle hem vatandaşların yaralarını sarmak hem de kadim şehir Hatay’ı yeniden ayağa kaldırmak için gece gündüz çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Başkan Savaş, “Bir taraftan projeler üretirken, bir taraftan da deprem felaketi nedeniyle şehrimize gelen yardımların ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması için depolama, tasviye ve dağıtımını organize ediyoruz’’ dedi.

HAŞERE İLE TEK BAŞIMIZA MÜCADELE EDİYORUZ

Deprem sonrası oluşan yıkım ve sıcakların artmasıyla haşere ve sinekle şikâyetlerin arttığını dile getiren Savaş, “ Deprem nedeniyle yıkın binalar, enkazlar içerisinde boşaltılan beyaz eşyalar, patlayan su depoları ve şehir şebekeleri, bakımsız kalan bahçeler ve havaların ısınması gibi nedenlerle deprem öncesi 120 bin olan haşere ve sineklerin üreme alanları yaklaşık 1 milyona ulaştı. Cumhurbaşkanlığı Tasarruf tedbirleri kapsamında araç sayımız ise 103 araçtan kademeli olarak 65 araca düştü. Büyükşehir olarak haşere ve vektörle tek başımıza mücadele ediyoruz. Sorunun çözülebilmesi için ilçe belediyelerinin de harekete geçmesi lazım. Bu kapsamda; Hatay Valiliği’ne, kaymakamlıklara ve 15 ilçe belediyesine yazı göndererek onları göreve davet ettik” diye konuştu.

ALT YAPILAR TAMAMLANMAK ÜZERE

Depremde çok ağır hasar alan yerler haricindeki mahallelerin alt yapı ve kanalizasyon işlerinin büyük hızla sürdüğünü anlatan Savaş, deprem dolayısıyla arıtma tesisinin makine bölümünde yaşanan arızanın giderilmesinin ardından kanalizasyonların arıtma tesisine bağlanacağını, altyapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından da üst yapı çalışmalarının başlayacağını söyledi.

Ziyaretler kapsamında Başkan Savaş’a mahalle muhtarları da eşlik etti.

9f0maxpdlx4kw1alyj76rtgd.jpg

xwcdpjon7quot2e8su3gq1ff.jpg

tenlcuauv1ofs8rvjchzrztp.jpg

7Ig0xvku8ysfbibmed2nrrjc.jpg

8uqxgm1pzoj6reun5lrnwwds.jpg

rkas0tluyjovzmxwsbpxzlhn.jpg

z8huvvica5qjs167ojuxhqkz.jpg

wre2wjuoauhmxhpla1vnqvos.jpg

5bjnqlcnupt3ye0loxdq7wcs.jpg

dtayimdnvIukoblkvy9brlo7.jpg

gnrkrI4cczk6e5dwxw3sla20.jpg

8xbjvk9thfbsjf0cpnqadomw.jpg

r7cwgfztk35biyxktwmd2ovd.jpg

aft9vhnla5pk0myq2jeIdnzr.jpg

rfnqwenlvomxb2zrutgk0fI9.jpg

1vbdfelnur26o3hjwtmqemry.jpg

bx8jvwhbkewtrd3lycpoxzzv.jpg

ajsetx7nutmge3kik9wmflfb.jpg

yz2ak5ouesnp0eqhlwnrxjwo.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.