BAŞKAN YILMAZ “KISA KÖPRÜ” İÇİN MÜJDEYİ DUYURDU

BAŞKAN YILMAZ “KISA KÖPRÜ” İÇİN MÜJDEYİ DUYURDU

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, Kısa Köprü olarak bilinen Tarihi Vakkas Köprüsü ile ilgili restorasyon projesinin onaylandığını duyurdu. Böylelikle Silivrililerin günlük yaşamını zorlaştıran Kısa Köprü’nün onarım sürecini başlatacak en önemli adım

Göreve geldiği günden itibaren tarihi Mimar Sinan Köprüsü ve tarihi Vakkas Köprüsü’nün onarılması için yoğun gayret sarf eden Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ın girişimleri sonuç verdi. Nisan ayında restorasyon çalışmaları hız kazanan 32 Göz Mimar Sinan Köprüsü’nden sonra Kısa Köprü olarak bilinen Tarihi Vakkas Köprüsü için de onay çıktı. İstanbul 1 Numaralı Kültür Varlıkları Koruma Bölge Kurulu, restorasyon ve restitüsyon projesini inceleyerek onayladı. Böylelikle uzun yıllar kullanıma kapalı olması nedeniyle vatandaşların günlük yaşamını zorlaştıran köprünün onarım sürecini başlatacak en önemli adım atılmış oldu.  Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, konuya ilişkin yaptığı açıklamada duyduğu memnuniyeti ifade ederek şunları söyledi: “Uzun yıllar yaya trafiğine kapalı olan 32 Göz Mimar Sinan Köprüsü ve Kısa Köprü’nün restorasyon çalışmalarının hızlandırılması, tamamlanması ve sizlerin kullanımına açılması için göreve geldiğimiz günden itibaren yoğun girişimlerde bulunduk. İstanbul Valimiz Sayın Ali Yerlikaya ile yaptığımız görüşmelerde ve ilçemizdeki ziyareti sırasında tarihi köprülerimizin durumunu tekraren ifade etmiştik.  Son olarak, 25 Eylül 2019 tarihinde İstanbul Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı Müdürü Siyamettin Bayram, İstanbul 1 Numaralı Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Başkanı Mimar Mergül Kotil, Karayolları Genel Müdürlüğü 1.Bölge Şefi Abdulkadir Yavuz ve kurul üyeleri ile gerçekleştirdiğimiz değerlendirme toplantımızın ardından beklediğimiz haber geldi ve Kısa Köprü’nün restorasyon projesi onaylandı.  Vatandaşlarımızın günlük yaşamını zorlaştıran Tarihi Kısa Köprü’nün onarım sürecini başlatacak en önemli adım atılmış oldu. Her iki tarihi köprümüzde de çalışmaların başlamasından dolayı mutluyuz. Bu süreçte desteklerini esirgemeyen İstanbul Valimiz Sayın Ali Yerlikaya başta olmak üzere Silivri Kaymakamımız Ali Partal’a, Sayın Siyamettin Bayram’a, Sayın Mergül Kotil’e, Sayın Abdulkadir Yavuz’a ve değerli kurul üyelerine ilgi ve alakaları için teşekkür eder, saygılarımı sunarım.” 


Kaynak: Silivri BelediyesiHABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.