Başkan Zeydan Karalar, “Gençlerimizin özgür ve mutlu olacağı günler yakındır.”

Başkan Zeydan Karalar, “Gençlerimizin özgür ve mutlu olacağı günler yakındır.”

19 Mayıs kutlamaları yürüyüş ve konserle devam etti Başkan Zeydan Karalar, “Gençlerimizin özgür ve mutlu olacağı günler yakındır.”

 

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında kortej oluşturuldu, yürüyüş yapıldı ve Uğur Mumcu Meydanı’nda konser organizasyonu gerçekleştirildi.

Yürüyüş ve konsere siyasi partilerin il-ilçe başkanları, ilçe belediye başkanları, milletvekilleri, sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri ve üyeleri ile Adanalılar katıldı.

Adana Büyükşehir Belediyesi önünde toplanan kortej Uğur Mumcu Meydanı’na kadar yürüdü.

Adanalıların yoğun ilgi gösterdiği kortej ve yürüyüşe katılan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, güzergah boyunca vatandaşların sevgi gösterileriyle karşılaştı, halkı selamladı.

 

BAYRAMLARIMIZI UNUTMAYACAĞIZ UNUTTURMAYACAĞIZ

Uğur Mumcu Meydanı’nda gerçekleştirilen Derya Uluğ Konseri öncesi Adanalılara hitap eden Başkan Zeydan Karalar, “Adana gibi başkan…” sloganlarıyla karşılandı.

Yağmura rağmen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlamak için alanı dolduranlara seslenen Başkan Zeydan Karalar, gençlerin tarihi iyi bilmesi gerektiğini söyledi.

Son yıllarda bayramların kutlanmaması için çaba gösterildiğini ancak kutlamalara ısrarla devam ettiklerini belirten Başkan Zeydan Karalar, “Bayramlarımızı unutmayacağız, unutturmayacağız” dedi.

İDAM FERMANINA RAĞMEN MİLLİ MÜCADELEYİ BAŞLATTI

Mustafa Kemal Atatürk’ün Milli Mücadele ilhamını Adana’da, Adanalılardan aldığını, kararı Adana’da verdiğini söylemesinin gururunu yaşadıklarını ifade eden Başkan Zeydan Karalar, 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkan Mustafa Kemal Atatürk’ün Milli Mücadeleyi başlattığını ve hakkında idam fermanı verildiğini, buna rağmen Kurtuluş Savaşı’nı başlatarak bugünlere gelinmesini sağladığını anlattı.

Mustafa Kemal Atatürk’ün çok güvendiği, vatanı emanet ettiği gençlerin özgürce ve mutlu yaşayacağı günlerin yakın olduğunu, bunun için mücadele etmeye kararlı olduklarını ifade eden Başkan Zeydan Karalar, “Çok yakında Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyetimizi, kuruluş ayarlarına yeniden getireceğiz” diye konuştu.

 

Konuşmaların ardından Derya Uluğ, şarkılarıyla gençlere unutamayacakları bir gece yaşattı. 

qp93f6a8k1rb5isefhcddqwo.jpg

5n9gypsxxrjvhys7to4iqaem.jpg

yxogtowdftgjfiju5Iehrazl.jpg

3sn7tga4lcxj1b09ue6pdvlk.jpg

sxq2cucdrgvsw7ruivlephfn.jpg

zprbu2xyvrqmf461go7qgocm.jpg

kzn47l3smfehkjvdp2ph8xca.jpg

ymma3h4rzba5cvqosjtsnx0u.jpg

rpyzrsc7gvmzIdfqb4snahxx.jpg

uqotxvxetkcbhI65ngzocjf9.jpg

lf7kon1ypc6xzcsIbaqsd2zj.jpg

mogfcktzycx7eojjzp93l0bs.jpg

30dvht1f6f9nvepqb7zhwqn2.jpg

wv1enpshzdygmi7qkbfnzutl.jpg

prmahcxdkul5vm6edoa8rwg9.jpg

vd9vyzcnrmuqzpkcxw8gmj1o.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.