BAŞKANIMIZ HİLMİ TÜRKMEN’DEN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE DOĞAL GAZ FATURA YARDIMINDAN SONRA YENİ MÜJDE!

BAŞKANIMIZ HİLMİ TÜRKMEN’DEN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE DOĞAL GAZ FATURA YARDIMINDAN SONRA YENİ MÜJDE!

Binlerce üniversite öğrencisini ilgilendiren müjdeyi başkanımız Hilmi Türkmen sosyal medya hesapları üzerinden duyurdu. Başkanımız mesajında, ‘’...ve müjdemizi açıklıyoruz. Öncelikle; öğrenci evlerinin doğal gaz faturalarını ödemeye devam ediyoruz. Ve şimdi de Üsküdar’da ikamet eden tüm üniversite öğrencilerimizin İstanbul Kart (Akbil) ücretini de yıl boyu ödeyeceğiz. Sizi çok seviyoruz‘’ dedi.

Kalabalık bir öğrenci evinden sosyal medya hesaplarından duyurduğu müjdenin altına başvuru adresini de ekleyen başkanımız ayrıca öğrencilerle birlikte fotoğraflarını ve videosunu da paylaştı.

Üsküdar ilçesinde ikamet eden tüm üniversite öğrencilerinin belediyemize yapacakları başvurunun ardından bir yıl boyunca İstanbul’da geçerli olacak İstanbul Kartlarını (Akbil) ücretsiz kullanma imkânına sahip olacaklar.

Verdiği müjde ile ziyaret ettiği evde sevinçle karşılanan başkanımız, ‘’ Üsküdar’da oturup da üniversiteye giden binlerce öğrenci var. Bunların bir çoğu Anadolu’nun çeşitli illerinden, bölgelerinden kısıtlı imkânlarla İstanbul’a okumaya gelmiş öğrenciler. Geçen yıl büyük ses getiren ve diğer belediyelere de örnek olan projemizle üniversite öğrencilerine ısınma sorunlarını çözmeleri için doğal gaz desteği vermeye başlamıştık. Gördük ki bu uygulamamız herkesi mutlu etti. Üsküdar Belediyesi olarak bu desteği daha da genişletelim istedik. Üsküdar’da ikamet eden tüm üniversite öğrencilerinin toplu ulaşım sıkıntısını da ortadan kaldırmaya karar verdik. Üsküdar’da oturan tüm üniversite öğrencilerinin yıl boyunca İstanbul Kart ücretlerini biz karşılayacağız. Bütün öğrencilerimize hayırlı olsun. Gençlerimiz bizim geleceğimiz, onlara her türlü destek için sonuna kadar gayret edeceğiz.‘’ dedi.

Üniversite öğrencilerinin yaşadığı öğrenci evlerine aylık doğal gaz destek miktarını da 400 TL’den 600 TL’ye çıkardık. Kampanyamıza, İstanbul'da bir üniversitede örgün eğitime devam eden ön lisans, lisans veya yüksek lisans öğrencisi olan, ilçe sınırları içerisinde en az 3 öğrencinin ikamet ettiği bir evde kalan, normal öğrenim süresi içinde eğitimine devam eden ve İGDAŞ abonesi olan öğrenciler katılabiliyor.

Haberin videosu için tıklayınız

nq6kmc93onwv2di1jhu7rhtl.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.