BAŞKENT ‘TÜRKİYE ENDURO VE ATV ŞAMPİYONASI’NA EV SAHİPLİĞİ YAPTI

BAŞKENT ‘TÜRKİYE ENDURO VE ATV ŞAMPİYONASI’NA EV SAHİPLİĞİ YAPTI

ABB tarafından Balâ’nın Beynam bölgesinde hazırlanan özel parkurda ‘Türkiye Enduro ve ATV Şampiyonası’ düzenlendi. Spora ve sporcuya verdiği desteği aralıksız sürdüren ABB, Türkiye’nin dört bir yanından gelen 87 motor tutkununa ve yakınlarına lojistik destek de sağladı.

Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından düzenlenen‘Türkiye Enduro ve ATV Şampiyonası’nın üçüncü ayak yarışları 24-25 Eylül tarihlerinde Balâ ilçesinde yapıldı.

Ankara Büyükşehir Belediyesinin desteğiyle ve Başkent Motosiklet Sporları Kulübü’nün organizasyonuyla gerçekleşen şampiyonada, Türkiye'nin dört bir yanından gelen 87 sporcu kupa için mücadele etti.

ŞAMPİYONA NEFESLERİ KESTİ

Balâ’nın Beynam bölgesinde ABB tarafından hazırlanan ve zorlu parkurlardan oluşan parkurda, sporcuların hem rakipleriyle hem de doğayla olan kıyasıya mücadelesi nefesleri kesti.

10 yıl aradan sonra ilk kez bir motosiklet şampiyonasına ev sahipliği yapan Başkentte, adrenalin ve doğa tutkunu yarışçılar vadi ve patikalardan oluşan etaplarda kaya, çamur ve dik rampa geçişleri gibi doğal engellerle mücadele etti.

Yarışlar; EnduroGP, E1, E2, E3, EB, EC, Gençler, Veteranlar ve Kadınlar (1 Tur) kategorisinde, ATV branşında ise ATVGP, S1, S2 ve İki Çeker sınıflarında yapıldı. En hızlı sporcuların sıralandığı Enduro GP’de Bayram Uysal, ATV GP’de ise Osman Fırat ilk sırayı elde etti.

Yarışlarda dereceye girenlere kupa ve hediyeleri düzenlenen ödül töreniyle takdim edildi.

HEDEF DÜNYA ŞAMPİYONASINI ANKARA’YA GETİRMEK

Balâ’nın Beynam bölgesinde ABB tarafından hazırlanan ve zorlu parkurlardan oluşan pistte sporcuların hem rakipleriyle hem de doğayla olan kıyasıya mücadelesi düzenlenen kupa töreniyle son buldu.

Yarışmanın organizasyonundan sorumlu 312 Motor Sporları Kulübü Başkanı Sinan Çetin, parkurun hazırlanması ve yarışmanın Ankara’ya getirilmesinde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın büyük desteğini gördüklerini belirterek, şunları söyledi:

“Bu yarışmayı yapabilmemizde bize büyük destek veren Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a teşekkür ediyoruz. 10 yıl sonra Başkanımızın desteği ve arkadaşlarımızın emeğiyle Ankara’ya bir Türkiye Şampiyonası getirdik. Burası bir motor sporları merkezi hâline gelecek. Bununla beraber 4 dünya şampiyonasına başvurduk ve birinin onayını aldık. Dünya şampiyonalarını Ankara’ya getirerek, Ankara’yı Başkanımızın destekleri sayesinde bütün Türkiye’ye ve dünyaya tanıtacağız.”

312 Motor Sporları Kulübü Yönetim Kurulu üyesi Yeşim Kalaycı ise“Her şey çok keyifliydi. Yarışma çok güzel geçti, hiçbir aksaklık olmadı. Sayın Mansur Yavaş’ın ve Büyükşehir Belediyesinin inanılmaz desteği oldu bizlere. Her zaman yanımızdalardı. Her ihtiyacımızda ellerinden ne geldiyse yaptılar”diye konuştu.

PROFESYONEL SPORCULARDAN PARKURA TAM NOT

Farklı kentlerden gelerek Ankara’da yarışan EnduroGP ile ATV GP şampiyonları parkur hakkında düşüncelerini şu sözlerle dile getirdiler:

-Osman Fırat:“Kocaeli’nden geliyorum. Ankara’da böyle bir parkur yoktu. Düzenlendi ve yapıldı. Çok güzel, keyifli ve bir o kadar da heyecanlı bir parkur olmuş. Çok yorucu bir parkur olsa da sınırsız eğlendik.”

-Bayram Uysal:“Antalya’dan geldim. Ankara’da ilk kez yarışıyorum. Parkuru birinci tamamladığım için çok mutluyum. Parkur diğerlerine göre daha zorluydu ama sürüş olarak daha fazla keyif aldım. İnanılmaz bir ortam olmuş, gerçekten büyük emek harcanmış. Türkiye’de bu spora bu şekilde destek olunması çok güzel…”

go6ofa1sp2mvv8zftqdsb7he.jpg

izcysohxxmudlz2jarqflwcy.jpg

re7xcy4nxkpmzwiseh9kz6l1.jpg

qkuw1ecaoetwb485spnfnqha.jpg

juexhvnrfIbg4oaygsjdwyup.jpg

1phbdqwaijnrtnetwkgfapzu.jpg

bda9raInxnpizxl5obhjecre.jpg

vjfmwj5m0sueqho6Ilqglp8o.jpg

yvzredywfxr3exofb7o2lzms.jpg

vivbkfysqbm1ls9oxt5ghywu.jpg

shIfsazckj29owgw81gvrrfb.jpg

4mv8dyq0pfx6zpwjtr31irec.jpg

afyjsj8vezIwfpego09rplkw.jpg

z61ejixs9yj8pldIhm5vbthr.jpg

I7arkiqhkmvxuh2r5w9c6plq.jpg

ruwumaz6r8yfnlhoxIgbb0ip.jpg

1wl8pgtanxz0ikpjrdw57hkd.jpg

ny7dwz4nq09glacpsublxjdx.jpg

nteqy42czoisdsfzbxalm1rc.jpg

lhjwn41gs5ymo3sbkyg7oaud.jpg

d7rgetzwlsxab8b3ajywuonk.jpg

dj9qu5lzhytdpocpotewsari.jpg

zvwydhzq67leuyjgkthsp1rt.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.