BAŞKENTLİ ÇOCUKLAR YARIYIL TATİLİNİ DOPDOLU GEÇİRİYOR

BAŞKENTLİ ÇOCUKLAR YARIYIL TATİLİNİ DOPDOLU GEÇİRİYOR

Gençlik, Çocuk ve Aile Danışmanlık Merkezi’nde 5, 6 ve 7’nci sınıf öğrencileri Çömlek Atölyesi’nden, Tasarla Üret Kullan Atölyesi’ne, Yaratıcı Drama Atölyesi’nden Sorularla Keşif Atölyesi’ne kadar birçok eğlenceli ve öğretici etkinliğe ücretsiz olarak katılma imkânı buldu.

 

Ankara Büyükşehir Belediyesi, eğitim öğretim döneminin ilk yarısını tamamlayan ve karne almanın heyecanını yaşayan Başkentli çocukları sömestir tatilinde renkli ve eğlenceli aktivitelerle buluşturuyor.

Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Gençlik, Çocuk ve Aile Danışmanlık Merkezi’nde 5, 6 ve 7’nci sınıf öğrencilerinin katılımıyla hem eğitici hem de öğretici birçok atölye çalışması gerçekleştirildi.

 

SANAT VE EĞLENCE ATÖLYELERİ BAŞKENTLİ ÇOCUKLARI BİR ARAYA GETİRDİ

Ara Tatil Öğrenci Gelişim Programı kapsamında birçok farklı etkinliğin gerçekleştiği programda çocuklar;“Çömlek Atölyesi, Tasarla Üret Kullan Atölyesi, Yaratıcı Drama Atölyesi, Duygularını Yaşa Kendini Fark Et Atölyesi, Sorularla Keşif Atölyesi, Ben Olsaydım Atölyesi”ne katılarak beceri ile yaratıcılıklarını geliştirme ve pekiştirme fırsatı buldu.

Amaçlarının öğrencilerin kişisel, sosyal ve duygusal alandaki gelişimlerini desteklemek olduğunu belirten Gençlik, Çocuk ve Aile Danışmanlık Merkezi Psikolojik Danışmanlarından Kübra Höyük şu bilgileri verdi:

“Ara tatilde öğrencilerimizle bir araya geldik. 5, 6 ve 7. sınıf öğrencileriyle birlikte Öğrenci Gelişim Programı düzenledik. En temel amacımız öğrencilerimizin kişisel, sosyal ve duygusal alanlarda gelişimlerini desteklemek. Kendilerini ifade etmelerini ve becerilerini geliştirmelerini sağlamak adına bu etkinlikleri gerçekleştirdik. Aynı zamanda burada düzenlediğimiz atölye eğitimlerinde çocukların günlük yaşamda da bu becerileri kullanmaları hedefliyoruz.”

EBEVEYNLER UNUTULMADI

Birbirinden farklı atölye çalışmalarına ev sahipliği yapan merkezde ebeveynler de unutulmadı ve olumlu ebeveyn tutumlarının geliştirilerek ebeveyn-çocuk arasındaki etkileşimin güçlendirilmesi amacıyla Etkili İletişim Aile Semineri düzenlendi.

BATIPARK ÇOCUK KULÜBÜ ÜYESİ ÇOCUKLAR İÇİN İMZA GÜNÜ DÜZENLENDİ

Sömestir tatilinin verimli geçirilmesi ve çocukların kitap okumaya teşvik edilmesi amacıyla; Batıpark Çocuk Kulübüne üye 7-13 yaş grubu yaklaşık 100 çocuk için;“Bir Hitit Efsanesi Ankuva”hikaye kitabının yazarı Metin İpek’in katılımıyla imza günü düzenlendi.

Kitap imzalatmaya gelen çocuklar düşüncelerini şu sözlerle dile getirdi:

-Zeynep Erva Bayraktar:“Bu kitabı kulüpten alıp okumuştum. Şimdi de kitabı yazarından imzalı bir şekilde almaya geldim. Kitapta çocukların Ankara’yı gezmesi çok hoşuma gitti. İlk defa bir kitabı imzalı alıyorum.”

-Yakup Budak:“Bu kitabı seve seve okuyacağım. Kitabı inceledim macera dolu olduğunu tahmin ediyorum.”

-Kamil Yalçınkaya:“Kitap okumayı çok seviyorum. Kitaba göz attım güzele benziyor okumak için heyecanlıyım. Evde okuyacak kitabım kalmamıştı, bugün gider gitmez okuyacağım. Tarih kitaplarını çok seviyorum. Bugün kitabı yazarından imzalı aldım çok heyecanlıydı.”

-Azra Güneş:“Kitap okumayı seviyorum. Çok merak ediyorum içerisindekileri. Ankara’yı anlatması ilgimi çekti. Eğlenceli bir kitap. İlk imzalı kitabım bu, daha önce imzalı kitap almamıştım o nedenle mutluyum.”

 

hd9c2qrtau34xanqzs7rlh5I.jpg

bgb9f8powdlzaxIocafil0es.jpg

rwvoha7rsyy6w1uh8bdfcdmv.jpg

eyifxmz0k7pn9vfhrtqlkdgm.jpg

3sp90vmxw4hapefjqq5lb1ce.jpg

bq1oewnftprx9lhkh3pmaz4g.jpg

dglzc47uwsjtmgyazk1yo0ml.jpg

9jwfga216v07h8anzsqv3sey.jpg

lmnedzpgknc08ws2fiklbxIs.jpg

xmoqnwtykaorc04yhifsf9a1.jpg

khoIxk9dsgasx8uvuyen5w7m.jpg

gg8fseIaeycs5hyjwnk20rov.jpg

sblhokxbzndmutkgwaneq3pp.jpg

pkuo103rafq7wsnhcmbdd5s4.jpg

boabhekdvlmgsIp9uz5iolne.jpg

sfw4aIo750ri9jupsdg1rzpm.jpg

luqbjfmntxbjprnw8i1gaz25.jpg

1uby7bvtdv6h2l0pzuapoqgw.jpg

fvxtr6you9teasko13p0vhhl.jpg

3tajsxIkommhl145vcgweque.jpg

jIaemdoerksr6l1z5anuvqtg.jpg

hb3fzsycsudnraoeo457vgxp.jpg

qqf5ty9agj2u8mxapz0cgtpv.jpg

fbrje3z89mwjy7hIzrhtxstx.jpg

cjuns9h4gdz8erkdwvbtmnqp.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.