BAŞKENTLİ MUHTARLAR ABB İLE ÇÖZÜM MASASINDA BULUŞUYOR

BAŞKENTLİ MUHTARLAR ABB İLE ÇÖZÜM MASASINDA BULUŞUYOR

Muhtarlık İşleri Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen “MuhtarlarMüzakere Ediyor” programının dördüncüsü Kızılcahamam ŞifaTermal Sosyal Tesisi’nde gerçekleştirildi.50 Mamaklı muhtarın bir araya geldiği buluşmada, iletilen talep ve öneriler ABB yetkilileri tarafından tek tek not alındı.

Kent yönetiminde‘ortak akıl’ilkesini benimseyen Ankara Büyükşehir Belediyesi, toplumun her kesimiyle görüş alışverişinde bulunmayı sürdürüyor.

Muhtarlık İşleri Daire Başkanlığı tarafından başlatılan“MuhtarlarMüzakereEdiyor”programının dördüncüsü Kızılcahamam Şifa Termal Sosyal Tesisi’nde gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları Daire Başkanı Yüksel Arslan, Muhtarlık İşleri Daire Başkanı Önder Yanmaz, Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Adnan Tatlısu’nun da yer aldığı toplantıya, Mamak ilçesinden 50 mahalle muhtarı katıldı.

MUHTARLAR SORUN VE TALEPLERİNİ DOĞRUDAN ABB YETKİLİLERİNE İLETİYOR

Başkentli mahalle muhtarlarının bölge sorunlarını doğrudan ABB yetkililerine iletme imkânı bulduğu toplantılarda çözüm odaklı çalışmalar yürütülüyor.

ASKİ Genel Müdürlüğü, Fen İşleri Daire Başkanlığı, Kent Estetiği Daire Başkanlığı ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı yetkilileri ile bir araya gelen muhtarlar, kaldırımdan asfalta altyapıdan sosyal ihtiyaçlara kadar tüm talep ve önerilerini çözüm masasında dile getiriyor.

ARSLAN: “MUHTARLARA KAPIMIZI, GÖNLÜMÜZÜ, HER ŞEYİMİZİ AÇTIK”

Kentte ayırt etmeden her ilçeye ve her mahalle muhtarına imkânlar ölçüsünde eşit ve kaliteli bir şekilde hizmet etmeye çalıştıklarını vurgulayan ABBİnsan Kaynakları Daire Başkanı Yüksel Arslan, Mamak ilçesindeki projeleri anlatarak şu değerlendirmelerde bulundu:

“İnsanın önce bir vicdanı olacak... 25 yılla 3 yıl kıyaslanır mı? Biz göreve geldiğimizde dolar 5,2 liraydı, çimento 200 liraydı, asfalt bitümü 1 liraydı şimdi ise 13 lira. Kentsel dönüşüm 10 yıldır ihmal edilmiş. Biz gelir gelmez kentsel dönüşümden başladık ama onların altyapı çalışmaları ve hukuki süreçleri derken biraz gecikmeli olsa da temelini attık. 10 yıl olmuş, vatandaşımız mağdur olmuş, Belediye de çok yüklü bir kira ödemiş. Dolayısıyla biz orayı inşallah görev süremiz bitmeden bitireceğiz. Mamak Metrosu’nun yapım iznini verdiler bize. Altyapı, ihale çalışmaları 2,5-3 yıl sürdü. Şu anda imza aşamasında ve Allah nasip ederse orasını da bitireceğiz. Aile Yaşam Merkezlerinin temelini attık, kreşler açtık. Elimizden geldiği ölçüde özellikle mağdur edilmiş bölgelere el dokundurmaya çalışıyoruz. Pandemi döneminde fazlasıyla sosyal yardım yaptık. Bütün iş kollarına, meslek gruplarına, başta hizmet sektörüne elimizden geldiği ölçüde yardımcı olmaya çalıştık. Ülkemizde hayırsever insanlar var. Bakkal defterini kapatamamış, vatandaşların destekleriyle kapattık. Köylerimize yardım ettik. Ellerinde kalan nohutlarını aldık. Bu nohutları yardım alan vatandaşlara verdik. Muhtarlara kapımızı, gönlümüzü, her şeyimizi açtık.”

Başkent genelinde tüm muhtarlarla buluşmayı hedeflediklerinin altını çizen Muhtarlık İşleri Daire Başkanı Önder Yanmaz da şöyle konuştu:

“Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mansur Yavaş’ın talebi doğrultusunda 2022 yılı içinde başlattığımız ‘Muhtarlar Müzakere Ediyor’ programı ile şu ana kadar kent genelinde 400 muhtarımızla görüşme imkânı bulduk. Hem onları birbirleriyle buluşturuyor hem de taleplerini ilgili birim yetkilileriyle dinliyoruz. Her ay bir kez ya da muhtarlarımızdan gelen talepler doğrultusunda daha fazla buluşarak programımızı yıl sonuna kadar tamamlamış olacağız.”

Toplantıya katılanSosyal Hizmetler Daire Başkanı Adnan Tatlısu ise Mamak’ta yaşayan şehit ve gazi yakınlarını, yaşlı, engelli ve sosyal yardım alan aileleri de Akçakoca Kampı ile Kızılcahamam ŞifaTermal Sosyal Tesisi’nde ağırlamak istediklerini belirterek,“Toplantımız çok verimli geçti. Muhtarlarımızın arzularını, taleplerini aldık. Biz de elimizden geldiği kadar yardımcı olacağız ” dedi.

MAMAKLI MUHTARLARDAN BAŞKAN YAVAŞ’A TEŞEKKÜR

Göreve geldiği ilk günden itibaren sağladığı desteklerden dolayı Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a teşekkür eden Mamaklı muhtarlar, toplantılar sayesinde sorunlarının daha hızlı çözüldüğüne şu sözlerle dikkat çektiler:

- Çiğdem Sarıtaş (Cengizhan Mahalle Muhtarı):“2 dönemdir doğup büyüdüğüm mahallede muhtarlık yapmaktayım. Büyükşehir Belediyesinin mahalle ve insan ayrımı yapmadan herkese eşit mesafede olmasından dolayı büyük mutluluk yaşıyorum. Siyasetten uzak bir yönetim var ve bu çok güzel bir şey. Ben buna belediyecilik örneği diyorum. İnşallah Türkiye’de bu belediyecilik örneğini çoğaltarak gideriz.”

- Doğan Kara (Türközü Mahalle Muhtarı):“Mahallemizde çok büyük sorunlar vardı. Bizim sorunlarımızı dinliyorlar. Verdiğimiz dilekçeleri, talep ettiğimiz hizmetleri anında karşılıyorlar. Köylere yapılan tohum ve mazot desteğiyle bize ilkleri yaşattığı için Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a sonsuz teşekkür ederim.” <

xrnp0p1w7zkzIfcdwyguvy48.jpg

dx8cew5nusushi6k41yppmqq.jpg

tcpwf01djehrgmx539ulakya.jpg

j5b64de9bevsdwpyvpuhrfaf.jpg

4qknxhxgepzgmtabaw7c1yjo.jpg

7eptyrbvh6tfbovpgch28sf9.jpg

3fhn59kd1tycubhvtsof0d6e.jpg

wzcIvemk4byyg9agpf0kpnrc.jpg

lv8qor3bamcbpd7zsu0wfft6.jpg

2wvj8cbfvnzj9uagzthIogmq.jpg

gojmbsgv6l4arnfweku9p07z.jpg

tu1qwzIlc23avdi7kyzf6yem.jpg

usb6vtIwmx79uxcfo5hyfajh.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.