BELEDİYE BAHÇESİNDE MİNYATÜR TÜRAM

BELEDİYE BAHÇESİNDE MİNYATÜR TÜRAM

Silivri Belediyesi’nin bahçesine, belediyenin Tarımsal Üretim ve Araştırma Merkezi’nin minyatürü yapılarak tıbbi ve aromatik bitkiler ekildi.

Geleneksel tarımın yanı sıra alternatif bitki yetiştiriciliğine yönelik araştırmalar yaparak, bölge çiftçimizin topraktan daha fazla yararlanması ve emeğinin karşılığında daha çok kazanmasını amaçlayan Silivri Belediyesi Tarımsal Üretim ve Araştırma Merkezi (TÜRAM)’nin minyatürü, belediye bahçesine yapıldı. TÜRAM’da yetişen tıbbi ve aromatik bitkilerin bir bölümünün sergilendiği alana; Tıbbi Adaçayı, Anadolu Adaçayı, İstanbul Kekiği, Çiprisko Otu, Melisa (oğul) Otu, Fesleğen, Nane, Ölmez (altın) Otu, Lavanta, Limon Otu, Sarı Kantaron ve Biberiye ekildi. Hayatımızın her alanına tarımı ve üretimi sokarak yerel kalkınmanın güçlü bir adımının Silivri’den atılacağını dile getiren Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar; “Yedi senedir, tarım bölgesi olarak 430 km2 toprak zenginliğimizi koruyup, geliştirme çabası içindeyiz. Köylümüz, çiftçimiz karabuğdaydan tutun da, aromatik bitkilerin tamamıyla tarımda gelecek yaratan, farklılıklar yaratan, klasik tarımdan kat ve kat daha fazla gelir getiren üretim çalışmaları gerçekleştiriyor. Sürdürülebilir bir kalkınmanın temeli olabilecek bu toprakların korunması, hepimizin vicdani borcudur. Bu örnek düzenlemeleri arttırarak, bir tarım kenti olduğumuzu tüm ilçemizde hissettireceğiz. Tarım yoksa gelecek yok” dedi.


Kaynak: istanbulses / Silivri
HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.