6 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

6 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Burdur İli Yeşilova İlçesi Belediye Başkanı Mümtaz Şenel ve eşi Fatma Şenel’e saat 04.40’ta evlerinde silahlı saldırıya uğramıştı

Burdur İli Yeşilova İlçesi Belediye Başkanı Mümtaz Şenel ve eşi Fatma Şenel’e saat 04.40’ta evlerinde silahlı saldırıya uğramıştı. Hastaneye kaldırılan Şenel çiftinin sağlık durumu iyi. Burdur Valiliği de saldırıya ilişkin yazılı açıklama yaptı ve 6 kişinin gözaltına alındığını duyurdu.

Valiliğin açıklaması şöyle:

Daha önce gözaltına alınan 1 kişi bulunmakta olup daha sonra ise olayın şüphelisi olarak mülkiyeti Belediyeye ait olan S.L. isimli otelin işletmecisi E.E. iki tabanca ile birlikte, ayrıca 6 şahıs Antalya’da yakalanarak gözaltına alınmışlardır. Adı geçen şahsın işlettiği otelin işletme ruhsatı, Kimlik Bildirme Kanununa aykırı hareket etmesi sebebi ile Yeşilova Kaymakamlığının bildirimi üzerine 15 Nisan 2020 tarihinde Yeşilova Belediye Başkanlığı tarafından idarî bir işlem ile iptal edilmiştir.

Çocukların cinsel istismarı, kasten yaralama, adam öldürmeye tam teşebbüs, yağma, uyuşturucu ve tehdit gibi çok sayıda suç kaydı bulunan E.E.’nin olayın gerçekleştiği saate yakın bir zamanda Antalya İlinden gelerek İlimize giriş yaptığı ve olay saatinin hemen sonrasında plakasını kapatarak İlimizden ayrıldığı Plaka Tanıma Sistemi kayıtlarından tespit edilmiştir.

Meydana gelen olayın, Salda Gölü ve burada yürütülen çalışmalarla bir ilgisi bulunmamaktadır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.