Belediyeden yaşlı ve engellilere sıcak yemek

Belediyeden yaşlı ve engellilere sıcak yemek

Başakşehir Belediyesi Ramazan ayında ihtiyaç sahibi yaşlı ve engelli 170 hanede 300 vatandaşın evlerine her gün iftar ve sahur yemeklerini götürüyor.

Başakşehir Belediyesi Ramazan ayında ihtiyaç sahibi yaşlı ve engelli 170 hanede 300 vatandaşın evlerine her gün iftar ve sahur yemeklerini götürüyor.

Yaşlı çiftler sıcak yemek uygulamasından memnuniyetlerini belirtirken engelli annesi Fehmiye Aktaş, bu hizmet sayesinde oğluna daha fazla zaman ayırabildiğini söyledi.

Başakşehir Belediyesi, 65 yaş üzeri yalnız ya da eşiyle yaşayan, yemek yapmakta güçlük çeken vatandaşlarına, evinde birden fazla engellisi bulunan ve bu nedenle yemek yapmak için gerekli vakti bulamayan vatandaşlara iftar ve sahur yemeklerini evlerine götürüyor.

52 bin haneye yemek dağıtıldı

Hijyenik koşullarda hazırlanan sıcak ve soğuk yemekler vakumlu kutular içerisinde iftar öncesinde vatandaşa teslim ediliyor. 2011 yılında başlayan sıcak yemek projesi her yıl katlanarak yüzlerce haneye sıcak soğuk, iftar ve sahur yemeği ulaştırılıyor.

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, “ Ramazan münasebetiyle 170 hanede 300 vatandaş her gün korunaklı kaplarda 4 çeşit yemek ve tatlıdan oluşan menüyü ulaştırdıklarını söyledi. İftar ile birlikte sahur için kahvaltılıklar da ikram edildiğini belirten Uysal, tüm bu hizmetlerle Ramazan’ın paylaşma, birlik ve beraberlik ruhunu en iyi şekilde yaşamaya gayret ediyoruz “dedi. 

Sahur ve iftar yemeklerini belediyeden alan vatandaşlar duygularını şöyle paylaştı :

Fehmiye Akbaş; “ Benim engelli bir oğlum ve bu hizmet sayesinde oğluma daha fazla zaman ayırabiliyorum. Belediyenin bize yaptığı iyilikleri ailemiz bile yapmamıştır. Allah belediyemizden bin kere razı olsun. Bizlere her konuda destek oluyor.”Zeliha-Mustafa Güney; ” Ramazanda bizleri yalnız bırakmayan belediyemize çok teşekkür ederiz. Allah emeği geçen herkesten razı olsun. Bizler yaşlı insanlarız, çocuklarımız torunlarımız var ama her zaman yanınızda olamıyor. Belediyemizde çalışanlar evladımız gibi her gün bizlere bu yemekleri getiriyorlar.“

 Durmuş Sever;” Oğlumla birlikte yaşıyoruz. Bizden başka ev işleri ve yemekleri yapacak kimse yok. Ben artık yaşlandım o yüzden belediye imdadımıza yetişti diyebilirim. “


Kaynak: istanbulajansi

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.