BELMEK ‘KADINLARIN RENKLİ DÜNYASI SERGİSİ’ BAŞKENTLİLERLE BULUŞTU

BELMEK ‘KADINLARIN RENKLİ DÜNYASI SERGİSİ’ BAŞKENTLİLERLE BULUŞTU

Kızılay Zafer Çarşısı Sanat Galerisi’nde açılan ‘Kadınların Renkli Dünyası Sergisi’ 24 Mayıs 2024 tarihine kadar ziyaret edilebilecek.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Beceri ve Meslek Edinme Kurslarında (BELMEK) eğitim gören kursiyerlerin hazırladıkları el emeği göz nuru eserler‘Kadınların Renkli Dünyası Sergisi’ile görücüye çıktı.

Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı bünyesinde BELMEK’te eğitim gören kursiyerlerin hazırladığı mozaikten takıya ahşap boyamadan taş bebeğe kadar pek çok ürünün yer aldığı sergi, Kızılay Zafer Çarşısı Sanat Galerisi’nde 24 Mayıs 2024 tarihine kadar ziyarete açık olacak. Serginin açılışına ise Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Ali Bozkurt, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Meslek Edinme Şube Müdürü Haluk Erdemir ve çok sayıda davetli katıldı.

20 BRANŞ VE 1500 ESER BEĞENİYE SUNULDU

Kadınların sosyal hayata daha çok katılması, hoşça vakit geçirmesi, kültürel bilgi birikimi ve sanata olan ilgilerinin artırılması amacıyla kolay ulaşılabilir 58 kurs merkezi ile hizmet verdiklerini kaydeden Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Ali Bozkurt, “BELMEK kurslarımızda; unutulmaya yüz tutmuş geleneksel el sanatlarımızın öğrenilmesi ve gelecek nesillere aktarılması konusunda 31 branşta kurslar veriliyor. Kadınların Renkli Dünyası Sergi’mizde de yaklaşık 8 aylık çalışmanın sonucunda, 20 branşta 1500 eser ortaya çıkartılarak sanatseverlerin beğenisine sunuldu”diye konuştu.

u26l0z7h8jIypktda1zvlymo.jpg

02nihd1ajxpnuIb5sgz93qrf.jpg

mgrnnbq6fowvmdjvecI4kbcd.jpg

akfbbc5eimtx8xn3lchodtgI.jpg

nmduqkwbyipwer45neIhd0fj.jpg

81j2eIzeblustsxqpyagkjnq.jpg

wyzaqassedzjdmon9fklgynh.jpg

zwbxajknhoy17iImud30gcpu.jpg

rIpcn39eayf0udw1lfo5t8rw.jpg

tlyqz96kugas1hmv5sxnkyhz.jpg

qjodolkszvpIgxcbsc46vbwu.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.