BELMEK’TE YENİ DÖNEM KURS KAYITLARI BAŞLADI

BELMEK’TE YENİ DÖNEM KURS KAYITLARI BAŞLADI

2024-2025 eğitim öğretim döneminde 59 kurs merkezinde 41 farklı branşta verilecek kurslara başvurular 27 Mayıs-3 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek. BELMEK’e kayıt olmak isteyen vatandaşlarhttps://belmek.ankara.bel.tr/adresi üzerinden on-line olarak başvuru yapabilecek.

 

Ankara Büyükşehir Belediyesi, sosyal belediyecilik anlayışıyla yürüttüğü çalışmalara aralıksız devam ediyor.

Ücretsiz olarak farklı branşlarda 36 bin 756 üyeye el sanatları eğitimi alma fırsatı sunulan kurslarda, 2024-2025 eğitim öğretim yılı için başvuruları 27 Mayıs-3 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Kurslara katılmak isteyen Başkentliler,https://belmek.ankara.bel.tr/adresinden başvuru yapabilecek.

EĞİTİMLER 3 HAZİRAN TARİHİNDE BAŞLIYOR

Kültür ve Sosyal İşleri Daire Başkanlığı bünyesinde hizmet veren BELMEK’lerde 6 ana bölgedeki 59 kurs merkezinde, 41 farklı branşta verilecek eğitimlere 3 Haziran tarihinde başlanacak.

Başkentli kadınların yoğun ilgi gösterdiği ve bir yandan meslek sahibi olmalarına katkı sağlayan diğer yandan da sanatsal ve kültürel gelişimine destek olan BELMEK kurslarında;“Makine Nakışı, El Nakışı, Sim Sırma, İğne Oyası, Şiş Dantel, Tel Kırma, Dantel Anglez, Giyim, Filografi, Kat-ı, Mefruşat, Patchwork, Trikotaj, Yorganlama, Ahşap Boyama, Kumaş Boyama, İpek Pentur, Tezhip-Hat, Minyatür, Ebru, Çini, Seramik, Mozaik, Rölyef, Ahşap Rölyef, Taş Bebek, Takı Tasarımı, Gümüş İşlemeciliği, Turistlik El Sanatları, Ev Ekonomisi-Yemek, Resim, Kilim, El Örgücülüğü, Sepet Örücülüğü, Jüt Kari”gibi branşlardausta öğreticiler tarafından eğitim verilecek.

hgljkaqc85qfdgobvafo7sze.jpg

kgbb6xa58I4ezflpcyuuxsyj.jpg

fvplbymI3gjtwqnlc0kokcwe.jpg

sp07ln2veekjaf9kjmh5y1ug.jpg

txpwjkh97tddoixIvwnkggne.jpg

y6oxaefp3vs7rg0knihu9dey.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.