BEŞİKTAŞ 10 KASIM’DA SAYGI YÜRÜYÜŞÜ İLE ATA’SINI ANACAK

BEŞİKTAŞ 10 KASIM’DA SAYGI YÜRÜYÜŞÜ İLE ATA’SINI ANACAK

BEŞİKTAŞ 10 KASIM’DA SAYGI YÜRÜYÜŞÜ İLE ATA’SINI ANACAK

Beşiktaş Belediyesi, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 85. yıl dönümünde ‘Saygı Yürüyüşü’ düzenleyecek. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün evinin bulunduğu Akaretler’deki  Şairler Sofası Parkı’nın önünden saat 08.00’de başlayacak olan yürüyüş Dolmabahçe Sarayı’nda son bulacak. Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat önderliğinde gerçekleşecek olan yürüyüşe Başkan Rıza Akpolat tüm komşularını davet etti.

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 85. yılında Beşiktaş Belediyesi birçok anma programı düzenliyor. 10 Kasım günü sabah saatler 06.30’u gösterdiğinde Dolmabahçe Caddesi Ağaçlı Yol’da gün boyu Ata’mızın sesinden dinleti olacak.

ATATÜRK’ÜN EVİNİN BULUNDUĞU AKARETLERDEN DOLMABAHÇE’YE SAYGI YÜRÜYÜŞÜ

Saat 08.00’de Atatürk’ün evinin bulunduğu Akaretler’deki Şairler Sofası Parkı önünden başlayarak ATA’ya saygı yürüyüşü gerçekleştirilecek. Ata’mızın sesinden özel olarak hazırlanan dinleti eşliğinde 7’den 7O’e her yaştan vatandaş Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat ile birlikte Dolmabahçe Sarayı’na yürüyecek.

ANITKABİR VE DOLMABAHÇE SARAYI’NDAN CANLI BAĞLANTILAR

Saygı Yürüyüşü sonrası, saat 08.50’de Dolmabahçe Sarayı önünde kurulan led ekranlarda Atamızın Anıtkabir’den ve Dolmabahçe’deki odasından yapılan canlı yayınlar tüm yurttaşlara aktarılacak. Ayrıca Atamızın arşiv görüntülerinden oluşan özel görüntüleri de led ekranlarda yayınlanacak.

Saatler 09.05’i gösterdiğinde ise tüm Türkiye’de olduğu gibi Beşiktaş’ta da hayat duracak ve Ata’mıza saygı duruşuna geçilecek.

10-kasim-1.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.