BEŞİKTAŞ BELEDİYESİ ‘ŞEREF BAYRAĞI’NI ALDI

BEŞİKTAŞ BELEDİYESİ ‘ŞEREF BAYRAĞI’NI ALDI

BEŞİKTAŞ BELEDİYESİ ‘ŞEREF BAYRAĞI’NI ALDI

Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi tarafından verilen ve alanında en prestijli ödüllerden biri sayılan ‘Şeref Bayrağı’ ödülüne Beşiktaş Belediyesi layık görüldü. Ödülünü Avrupa Konseyi Senatörü Joseph O’Reilly tarafından alan Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, Avrupa Ödülü’nü almaya bir adım daha yaklaştıklarını kaydederek;

“Geçtiğimiz şubat ayında Avrupa Demokrasi Haftası kapsamında “Yılın Partner Kuruluşu” unvanını alan belediyemiz, büyük bir titizlik ve başarıyla yürütülen kardeş şehir ilişkileri, AB Erasmus+ projeleriyle gençlerimizin gönüllülük faaliyetlerine katılmalarına vermiş olduğumuz destekler, Avrupa etkinlikleri, Avrupa ve uluslararası dayanışma çalışmalarıyla “Şeref Bayrağı” almaya layık görülmemizden büyük bir onur duymaktayım” ifadelerini kullandı.

JOSEPH O’REİLLY: AVRUPA KONSEYİ, BEŞİKTAŞ LİDERLERİNİN AVRUPA’YA OLAN BAĞLILIĞINI TAKDİR EDİYOR

Şeref Bayrağını Başkan Akpolat’a takdim eden Avrupa Konseyi Senatörü Joseph O’Reilly yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

“Şehrinizin 2021 yılında Avrupa Diploması ile ödüllendirilmesinin ardından bu yıl da Şeref Bayrağı'nı almaya hak kazanarak belediyenizin sakinleri, okulları, kardeş şehirleri ve çeşitli ortaklarıyla birlikte Avrupa değerlerini ne kadar büyük bir şevkle teşvik ettiğini gösterdiniz. Avrupa Konseyi, Beşiktaş liderlerinin Avrupa'ya olan bağlılığını takdir ediyor. Ben de örnek niteliğindeki çalışmalarınızdan oldukça etkilendim ve bu vesileyle sizleri tebrik ederim.”

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.