BEŞİKTAŞ VE BUDAPEŞTE II. BÖLGE KARDEŞ ŞEHİR OLDU

BEŞİKTAŞ VE BUDAPEŞTE II. BÖLGE KARDEŞ ŞEHİR OLDU

Beşiktaş Belediyesi ve Macaristan Budapeşte II. Bölge Belediyesi arasında kardeş belediye protokolü imzalandı.

Belediyeler arasında yapılan protokolü Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat ile Budapeşte II. Bölge Belediye Başkanı ŐrsiGergely imzaladı.

Macaristan’ın Budapeşte II. Bölge Belediyesi ve Beşiktaş Belediyesi başkanlar düzeyinde atılan imzalarla kardeş belediye oldu.

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat ve Budapeşte II. Bölge Belediye Başkanı ŐrsiGergely, yaptıkları toplantıda kentler arası sorunlar ve çözümler üzerine fikir alışverişinde bulundu. İmzalanan protokolle birlikte iki belediye kültür-sanat, sosyal destek ve yeni nesil belediyecilik konusunda projeler ve ortaklıklar üretecek.

Kardeş şehirler arasına bir yenisini eklemekten mutluluk duyduğunu ifade eden Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, “Beşiktaş’ın uluslararası gücünü Avrupa’da nitelikli iş birlikleri ile geliştiriyoruz. Budapeşte II. Bölge ile Beşiktaş’ımız artık iki kardeş şehir.’’ dedi.

Toplantıdan sonra iki Başkan Budapeşte II. Bölgede bulunan Gül Baba Türbesi ve müzesini ziyaret etti. Ardından Budapeşte Büyükelçisi Gülşen Karanis Ekşioğlu ile bir araya gelerek Türkiye Macaristan Kültür Yılı üzerine sohbet ettiler.

rizaakpolat5-800x600.jpgrizaakpolat7-450x600.jpgrizaakpolat8-450x600.jpgrizaakpolat9-450x600.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.