BEYKOZ’A BOĞAZ’A NAZIR SOSYAL YAŞAM MERKEZİ

BEYKOZ’A BOĞAZ’A NAZIR SOSYAL YAŞAM MERKEZİ

BEYKOZ / İSTANBUL

Çubuklu Arabalı Vapur İskelesi Sosyal Yaşam Merkezi, İBB Genel Sekreteri Can Akın Çağlar ve İBB İştiraki Şehir Hatları AŞ Genel Müdürü Sinem Dedetaş’ın katıldığı bir törenle hizmete açıldı.

Törende konuşan İBB Genel Sekreteri Can Akın Çağlar, 150 Günde 150 Proje çalışmasıyla 3 yıldır yapılan hizmetleri birer birer İstanbullularla buluşturduklarını belirterek, “2022 bütçemizin yaklaşık yarısını yatırımlara ayırdık. Bu kapsamda ulaşım yatırımlarına ve denizin toplu ulaşımdaki yapını arttırmaya yönelik yatırımlara çok önem veriyoruz. Bu kapsamda, İstanbul’un sosyal yaşamına, kültür ve sanat hayatına da dokunmaya gayret ediyoruz. Moda İskelesi’nden sonra bugün de Beykoz’a da bir sosyal alan kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz” diye konuştu.

Şehir Hatları AŞ Genel Müdürü Sinem Dedetaş da İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun atıl binaların vatandaşların hizmetine açılması yönünde bir vizyonu olduğunu hatırlatarak, “Atıl haldeki bu binayı, ortak akılla nasıl İstanbul'a yönelik bir merkez haline getirebiliriz diye düşünerek, sosyal yaşam merkezi olarak projelendirdik” dedi.

VAPUR KAFE, KİTAPLIK VE ÇALIŞMA ALANI BİR ARADA

Beykoz Çubuklu Feribot İskelesi’nin yanında denize sıfır konumda ve bahçesi de olan Çubuklu Arabalı Vapur İskelesi Sosyal Yaşam Merkezi, konuşmaların ardından kurdele kesilerek hizmete açıldı. Atıl durumdaki Çubuklu Arabalı Vapur İskelesi binası; eğitim ve toplantı salonu, çoklu çalışma alanları, Yeşil İstanbul Doğa Bilimleri Kitaplığı, Vapur Kafe ile sosyal bir alana dönüştü.

Sektörel açıdan farklı iş alanlarında çalışan insanları bir araya toplayan, yaşanan etkileşim sayesinde yeni iş bağlantıları kurulmasını sağlayan, mutlu ve yaratıcı bir ofis anlayışı sunan şık bir çalışma ortam sunan bina, çok fonksiyonlu, güzel bir mekan oldu.  

TÜM İSTANBUL’UN HİZMETİNDE

Projeyle; iskele aynı zamanda bir kamusal alan işlev gördü, ulaşım hizmetinden faydalanan kişiler haricinde isteyen tüm vatandaşların faydalanabileceği, bir oturum ve faaliyet alanı oluşturuldu. Kamusal alanlar, kaliteli hizmet alanına dönüşürken, deniz ulaşımının etkileşimini de arttırdı. Beykoz bölgesinde sahil şeridinde, ücretsiz kültürel ve sosyal faaliyetlerin de düzenleneceği, keyifli zaman geçirebileceği, çalışabileceği bir sosyal yaşam merkezi sağlandı.

FOTO LİNK: https://we.tl/t-40jNzQUEcH

oxnicapvq5thko0w4uqxmyla.jpg

upywcxbqjfhzgdxjrme3I7uo.jpg

agvlczb2tdk9ze3sgh0mrh5j.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.