BEYKOZ’DA EVİ YIKILAN YURTTAŞ, MOLOZLARIN ÜZERİNDE GÖZYAŞI DÖKTÜ

BEYKOZ’DA EVİ YIKILAN YURTTAŞ, MOLOZLARIN ÜZERİNDE GÖZYAŞI DÖKTÜ

İstanbul’da AKP’li Beykoz Belediyesi, mahkemenin yürütmeyi durdurma kararına rağmen Tokatköy mahallesindeki evleri kentsel dönüşüm kapsamında yıktı.

Beykoz Belediyesi, mahkemenin yürütmeyi durdurma kararına rağmen Tokatköy mahallesindeki evleri kentsel dönüşüm kapsamında yıktı. Yaşanan arbede sırasında gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan Hakan Kavukçu, yıkılan evinin bulunduğu yerde, “Ben nereye gideceğim? Nereye yatacağım? Mobilya alacağım. Neyle alacağım? Asgari ücretle çalışıyorum. Bitirdiler beni. Allah da onları bitirsin” diyerek gözyaşı döktü.

Beykoz Belediyesi’nin yıkım ekipleri, Tokatköy mahallesindeki evleri kentsel dönüşüm kapsamında yıkmak için dün sabah mahalleye girmişti. Mahkemenin yürütmeyi durdurma kararını gerekçe göstererek yıkıma engel olmaya çalışan mahalleli, sokaklara barikatlar kurmuştu. Bunun üzerine çevik kuvvet ekipleri, mahalleliye biber gazıyla müdahale etmişti.

Maruz kalınan biber gazı nedeniyle bazı yurttaşlar fenalaşmıştı. Yıkılmak istenen bir ev de sahipleri ve mahalleli tarafından uzun süre terk edilmemişti. Çatıda bekleyen yurttaşlardan birisi ise intihar etmek istemişti. Müdahaleler sırasında çok sayıda kişi gözaltına alınmıştı.

 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.