BEYLİKDÜZÜ, 15 YILDIR BEKLEDİĞİ METROSUNA KAVUŞUYOR

BEYLİKDÜZÜ, 15 YILDIR BEKLEDİĞİ METROSUNA KAVUŞUYOR

Beylikdüzü Belediyesi, haziran ayı Belediye Meclisi toplantısında, metro müjdesi verildi.

Beylikdüzü Belediyesi, haziran ayı Belediye Meclisi toplantısında, metro müjdesi verildi. Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, “Sayın Ekrem İmamoğlu, Beylikdüzü’nün en büyük hayallerinden birini daha gerçekleştiriyor. Beylikdüzü 15 yıldır beklediği, defalarca söz verilmesine rağmen bir türlü yapılmayan metrosuna en sonunda kavuşacak. Biz söz vermekle kalmıyor, sözümüzü de tutuyoruz. Böylece Beylikdüzü kent merkezine biraz daha yaklaşacak” dedi. 

Beylikdüzü Belediyesi haziran ayı meclis toplantısı, Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık başkanlığında Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi Trakya Salonu’nda yapıldı.

Proje ve hizmetlere ilişkin tüm gelişme ve detayları meclisin bilgisine sunan Çalık, Beylikdüzü’nün 15 yıldır beklediği metro projesiyle ilgili, “Sayın Ekrem İmamoğlu, Beylikdüzü’nün en büyük hayallerinden birini daha gerçekleştiriyor. Beylikdüzü defalarca söz verilmesine rağmen bir türlü yapılmayan metrosuna en sonunda kavuşacak. Biz söz vermekle kalmıyor, sözümüzü de tutuyoruz. Metro, bölgemize dair en önemli ulaşım projesi. Böylece Beylikdüzü kent merkezine biraz daha yaklaşacak” dedi.

“VATANDAŞLARIMIZI DAHA NİTELİKLİ BİR YAŞAMA KAVUŞTURACAĞIZ”

Mayıs ayında da Beylikdüzü için var güçleriyle çalışmaya devam ettiklerini belirten Çalık, şunları söyledi:

“Kentsel tarımın en güzel örneklerinden bir tanesi olan Yaşam Bahçesi’nde yaz mevsiminin ilk fidelerini diktik. Geçen sezon 51 ton mahsul Gıda Bankasıüzerinden 9 bin 500 ailenin sofrasına ulaştı. Bu yıl hasadı 60-65 tona çıkarmayı hedefliyoruz. Olası bir depremde can ve mal kaybının önüne geçmek yerel yönetimlerin boynunun borcu. Beylikdüzü’nde uzun uğraşlar sonucunda belirli bir noktaya geldiğimiz Gürpınar Siteler Bölgesi’nde nihai sözleşmeleri imzalamaya başladık.  Vatandaşlarımızı sadece daha sağlam binalara değil, daha nitelikli bir yaşama kavuşturacağız. İlçemiz genelinde, İSKİ’nin altyapısını tamamladığı yollar olmak üzere, tüm yollarımızda iyileştirme çalışmalarına başladık. Komşularımızın bozuk diye şikâyet ettiği tüm yollar kısa süre içinde yenilenecek."

BEYLİKDÜZÜ’NE YENİÇOCUK KÜTÜPHANESİ

Başkan Çalık, haziran ayı içerisinde yapılacak çalışmalarla ilgili de şu bilgileri paylaştı:

“Mayıs ayında Yakuplu 150. Sokak’ta sabit kütüphane ve park çalışmasına başladık. Gezici sağlık otobüsünü bu ay tamamlayıp hizmete alacağız. Meydan düzenlemesi kapsamında taşınan Gürpınar Karakolu ile Yakuplu Kültür Merkezi projelerinin kaba inşaatlarında sona yaklaşıyoruz. Nisan ayında temelini attığımız iki yeni kreş, kütüphane, Sivas Kongre Merkezi, Gençlik Merkezi ve camii inşaatları hızla devam ediyor. 11 Haziran’da Melisa İşleyen Çocuk Kütüphanemizi hizmete açacağız. Livaneli Özgürlük Parkı içindeki kütüphanede, 2 bin kitap ve güncel çocuk dergileri yer alacak. Kütüphaneden 4-8 yaşları arasındaki çocuklarımız faydalanacak.” 

“AKLIN VE BİLİMİN IŞIĞINDA YÜRÜMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Çalık, girişim ve teknoloji altyapılı projeler hakkında son durumu ise şöyle aktardı:

“Gençlerimizin yenilikçi fikirlerini hayata geçirebilecekleri, Beylikdüzü’nde girişimcilik ekosistemini güçlendirecek ortak çalışma merkezi Beylikdüzü SMART’ı söz verdiğimiz gibi 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nda hizmete açtık. Pandemi nedeniyle yapamadığımız açılışıönümüzdeki günlerde gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Nisan ayında Bilgi Üniversitesi ile Teknoloji Geliştirme Merkezi ve Teknoloji Geliştirme Bölgesi projeleri için protokol imzalamıştık. Bu ay Merkezin mekânsal hazırlığına başlıyoruz. Bu projeler hayata geçtiğinde belediye, akademi ve sanayi iş birliğinde araştırma, geliştirme ve inovasyon çalışmaları olacak. Bilgi ve teknoloji transferi gerçekleşecek. Beylikdüzü’nde aklın ve bilimin ışığında yürümeye devam edeceğiz.”

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.