BEYLİKDÜZÜ ATA’SINI SAYGI VE ÖZLEMLE ANDI

BEYLİKDÜZÜ ATA’SINI SAYGI VE ÖZLEMLE ANDI

Beylikdüzü Belediyesi, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete uğurlanışının 84'üncü yıl dönümünde bir dizi etkinlikle andı. Atatürk’ün açtığı yoldan ilerlemeye devam edeceklerini ifade eden Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, “Mustafa Kemal Atatürk ölümsüzdür. Çünkü her birimizin kalbinde, ruhunda ve hayata dair hedeflerinde yaşıyor.” şeklinde konuştu. 

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, sonsuzluğa uğurlanışının 84'üncü yıl dönümünde Beylikdüzü’nde özlem ve minnetle anıldı. Beylikdüzü’nde düzenlenen anma etkinlikleri, Yaşam Vadisi Çanakkale Zafer Meydanı ve Atatürk Anıtı’nda gerçekleşen çelenk sunma töreni ile başladı. Saat 09.05’i gösterdiğinde tüm Türkiye’de olduğu gibi Beylikdüzü’nde de siren sesleri eşliğinde saygı duruşunda bulunuldu. Beylikdüzü Belediyesi’nin 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü etkinlikleri kapsamında ilk olarak Zehra Çalık ve yazar Sevil Köybaşı, Okur-Yazar Buluşmaları’nda “Bir Öğretmenin Kaleminden Atatürk”  kitabı üzerine söyleşi gerçekleştirdi. Atatürk’e dair anıların da paylaşıldığı söyleşide Zehra Çalık, “Bize yakışan şekilde Ata’mızın ışığında, aydınlattığı yolda ilerlemeye devam edeceğiz.” dedi. Günün devamında ise Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi Galeri Bedri Rahmi Sergi Salonu’nda Atatürk fotoğraflarından oluşan “Yüzünde Nice Yüzler” sergisinin açılışı yapıldı. Genel sanat yönetmenliğini Beylikdüzü Belediye Meclis Üyesi Volkan Yılmaz, süpervizörlüğünü ise Zafer Kayaokay’ın üstlendiği sergide, Atatürk’ün 100 ayrı fotoğrafı ile hikayeleri yer alıyor. 

“Atatürk’ün fikirleri yolumuzu aydınlatacak”

Gün boyunca süren anma etkinliklerine katılan Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü minnetle anarak, “Aydınlık yarınlara giden bu yolda karanlığa düştüğümüz her an Atatürk’ün fikirleri, düşünceleri, hayatı, karakteri, sözleri ve eylemleri yolumuzu aydınlatacak. Bizler Beylikdüzü’nde bu ışıkla hareket ediyoruz. Şunu da unutmamalıyız ki Mustafa Kemal Atatürk ölümsüzdür. Çünkü her birimizin kalbinde, ruhunda ve hayata dair hedeflerinde yaşadığı gerçeği var. Savaşların ve sefaletin son bulmadığı, kutuplaşmanın yayıldığı bu dönemde Atatürk’ün fikrilerine çok ihtiyaç duyuyor ve onun değerlerine sıkı sıkı sarılmamız gereken günlerden geçiyoruz. Ülkemizi aydınlık yarınlara kavuşturma idealimizden asla vazgeçmeyeceğiz ve kararlılıkla bu yolda yürümeye devam edeceğiz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aziz hatırası önünde bir kez daha saygıyla eğiliyorum” ifadelerini kullandı.

Ata’nın sevdiği şarkılar hep bir ağızdan söylendi

Günün sonunda ise Şef Oğuzhan Bolbol yönetimindeki Beylikdüzü Belediyesi Musiki Derneği’nin “Atatürk’ün Sevdiği Şarkılar” konseri, Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi Beylikdüzü Sahnesi’nde gerçekleşti. Öte yandan Beylikdüzü’nde geleneksel hale gelen Atatürk, silah arkadaşları ve şehitler için Fatih Sultan Mehmet Camii, Yakuplu Evlat Camii, Gürpınar Merkez Camii, Beylikdüzü Fatma Ana Cemevi ve Kültür Merkezi, Karacaahmet Sultan Gürpınar Cemevi’nde mevlit okutularak lokma dağıtıldı. Belediyenin düzenlediği Atatürk’ü anma etkinlikleri kapsamında ayrıca, 13 Kasım Pazar günü Gürpınar Sahili’nde “Ata’ya Saygı Koşusu” gerçekleşecek.

cfqb2tot4uame6ablydkssr9.jpg

kq04bhrm2zzg8I7tlvxpcoxq.jpg

abfq3xkvqge9luudpc1regch.jpg

f6Isylqp9cxtwijubfl8c2un.jpg

pgIxf59nfvtctx0reaq8czyk.jpg

x7ouvIsobtrbl4a6iuwhf3wz.jpg

gx1xubh6zdstac0ovelqpi5n.jpg

luxn3pz2xstbwmghfzys1c9w.jpg

h6s9zx2btqlaz8pwlcpbhk1a.jpg

vgsajyhdcp5cjbhImbrisupf.jpg

xe6mfacywtgnzs0prrdyup1q.jpg

xoqwoslhr67nkbpjwgtdqthi.jpg

buypIqfdw6mv43l12gmvwosa.jpg

tnr2jmsguopzkumh5fpljxw9.jpg

wd5bmluajmbp2xcienwq1hro.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.