BEYLİKDÜZÜ’NDE OKULLAR YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILINA HAZIR

BEYLİKDÜZÜ’NDE OKULLAR YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILINA HAZIR

Öğrencilerin güvenli ve sağlıklı koşullar altında eğitimlerini sürdürebilmeleri için tüm ekipleriyle aralıksız çalışan Beylikdüzü Belediyesi, 2022-2023 eğitim öğretim yılı öncesi ilçedeki okullarda pek çok çalışma gerçekleştirdi. Bakım, onarım, peyzaj ve dezenfeksiyon gibi işlemler ekiplerce titizlikle yürütülürken talepler doğrultusunda okullara donanımlı alanlar da kazandırıldı.

Beylikdüzü Belediyesi, 2022-2023 eğitim öğretim yılı öncesi, okullardaki eğitim sürecinin güvenli ve sürdürülebilir olması adına ilgili tüm birimleriyle çalışmalar yaptı. Bakım, onarım, peyzaj ve dezenfeksiyon gibi işlemler ekiplerce titizlikle yürütülürken talepler doğrultusunda okullara fonksiyonel alanlar da kazandırıldı. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri ilçede bulunan okullarda, boyama ve ıslak hacim yenileme gibi bakım ve onarım çalışmalarını yürütürken Park ve Bahçeler Müdürlüğü; peyzaj düzenlemeleri, ağaç dikimi, çim biçimi, yabani ot temizliği ve budama işlemlerini gerçekleştirdi. Çocukların sağlıklı ortamlarda eğitimlerini sürdürmeleri için Veteriner İşleri Müdürlüğü haşere ilaçlaması ve dezenfeksiyon çalışmalarını yaparken Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, okul bahçelerinin yıkanarak temizlenmesini sağladı.

Okullara donanımlı alanlar

Beylikdüzü Belediyesi tüm bakım, onarım ve tadilat çalışmalarının yanı sıra gelen talepler doğrultusunda okullara donanımlı alanlar da kazandırdı.  Bu kapsamda; Gürpınar 75. yıl Cumhuriyet İlkokulu’nda yapılan konferans salonu tamamlandı. Beylikdüzü Sosyal Bilimler Lisesi’ndeki konferans salonu ile Yaşar Acar Fen Lisesi okul girişindeki yenileme çalışmaları devam ediyor. Okullarda yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, “Evlatlarımızın güvenli ve temiz ortamlarda eğitimlerini sürdürebilmeleri için tüm ekiplerimizle sahadayız. Çocukların eğitimlerine en iyi şekilde devam etmeleri için elimizden gelen desteği veremeye de devam edeceğiz. Şimdiden tüm öğretmen ve öğrencilere başarılı bir eğitim öğretim yılı diliyorum” ifadelerini kullandı.

q58zkmynbcm7Igvrn29cf3xo.jpg

xk2mojwdjvelnlqo6cI7dk8s.jpg

quyhvuso9jrIqgx1vmyf8kad.jpg

p21dexzkbvagrIxl796bmfdw.jpg

i0jylresnbo2dd7fphjx8auy.jpg

jxdgltesn1hphkwbu6imrfpt.jpg

7msvdoen9zoidj4kzpt6mlu0.jpg

3p8gw9dlm6cng0tdzkuvu47p.jpg

ucd45Izhzgmxwbxki71sfsbl.jpg

skhdtxjlIlanbof342jx5fyc.jpg

igc5qams7zlyuovrcn0hmj24.jpg

kzhmjefr3dlqxv47u2idyqpt.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.