BEYLİKDÜZÜ’NDE SANAL GERÇEKLİK DENEYİMİ

BEYLİKDÜZÜ’NDE SANAL GERÇEKLİK DENEYİMİ

Beylikdüzü’nde “Müzeler Haftası” kapsamında sanal gerçeklik teknolojisine farklı bakış açısı kazandıracak bir etkinlik düzenlendi. Rıfat Ilgaz Eğitim Tarihi Müzesi’nde gerçekleştirilen etkinlikte vatandaşlar, dünya çapında bilinirliği olan eserleri VR gözlüklerle gezme imkanı buldu.

Beylikdüzü Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü, sanal gerçeklik teknolojisine farklı bakış açısı kazandıracak bir etkinlik düzenledi. 18-24 Mayıs Müzeler Haftası kapsamında Rıfat Ilgaz Eğitim Tarihi Müzesi’nde gerçekleştirilen etkinlikte vatandaşlar, “İstanbul”, “Michelangelo'nun Rüyası”, “Colorado'da Tesla'nın Laboratuvarında Rüzgârlı Bir Gece”, “VR Painting” gibi dünya çapında bilinirliği olan eserleri VR gözlükle gezme imkanı buldu. Muse VR kurucu ortağı ve yaratıcı yönetmeni Talat Alkan, etkinlik kapsamında interaktif sanal gerçeklik sanat deneyimlerini paylaştı.

“Vücut hareketlerimizi kullanarak başka bir mekanı ve zamanı deneyimleyebiliyoruz”

Etkinlikte konuşan Talat Alkan, “Yeni bir görme biçimi olarak düşündüğümüz sanal gerçekliğin imkânlarını gösterebilmek, genç insanlarla bu teknolojiyi tanıştırmak için buradayız. Gözlük bize görsel ve işitsel ve vücut hareketlerini içine alan bir simülasyon ortamını sunuyor. Bütün vücut hareketlerimizi kullanarak başka bir mekanı ve zamanı deneyimleyebiliyoruz. Rıfat Ilgaz Eğitim Tarihi Müzesi’nde gençlerle birlikte olmaktan mutluyuz. Umarım yeni çalışmalara ve buradan yetişecek gençlerle birlikte olmaya devam ederiz.” ifadelerini kullandı.

791sro2jynicpyfawveseadu.jpg

grbfvjspdmqo236w7hrdmeuk.jpg

qf60mcnlzhml58a2avoudvIs.jpg

om0sfxwdgzkodkqmhuil9p34.jpg

gpkjhf2rm1yvqoqjerg9y86t.jpg

fmlIuyv3s0pxnxhczij1tl6t.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.