BEYLİKDÜZÜ'NDE SAĞLIKLI YAŞAM TÜYOLARI ARTIK BİR KOD UZAKTA

BEYLİKDÜZÜ'NDE SAĞLIKLI YAŞAM TÜYOLARI ARTIK BİR KOD UZAKTA

Beylikdüzü Belediyesi, Medicana Sağlık Grubu iş birliğiyle “Sağlık Bu Kodda Saklı” projesini başlattı.

Beylikdüzü Belediyesi, Medicana Sağlık Grubu iş birliğiyle “Sağlık Bu Kodda Saklı” projesini başlattı. Projede, Medicana Sağlık Grubu’nun hekimleriyle çekilen videolar, karekod okutma sistemiyle Beylikdüzü Belediyesi’nin açık hava reklamlarına ve promosyon malzemelerine taşındı. İlk kez Beylikdüzü Belediyesi tarafından düzenlenen 8. Barış ve Sevgi Buluşmaları’nda sunulan kodlarla vatandaşların doğru bilgiyi ilk ağızdan alması hedefleniyor.  

Toplum sağlığı konusunda vatandaşları bilinçlendirmek ve sağlıkta doğru bilgiyi yayma hedefiyle başlatılan “Sağlık Bu Kodda Saklı” projesi, Beylikdüzü Belediyesi ve Medicana Sağlık Grubu iş birliğiyle hayata geçirildi.

Proje, sigara ve kanserle mücadele, yeni doğan sağlığı, gebelikte tanı ve tarama testleri, kalp sağlığını korumak için püf noktalar, obezite ile mücadele, kronik hastalıkların tanı ve takibi, kanserde erken teşhisin önemi, tüp bebek gibi önemli başlıkları gündeme alarak vatandaşların ilk ağızdan bilgi edinmesini sağlıyor.

“PROJENİN TÜM VATANDAŞLARA ULAŞMASINI SAĞLIYORUZ”

Ön tanı ve koruyucu sağlığın ön plana çıkartılması için projenin önemine değinen Beylikdüzü Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Mehmet Esmer, “Sadece ilçemizde ikamet eden vatandaşlarımıza yönelik bir proje olmayıp, internet erişimi olan her yerden karekodun okutulmasıyla birlikte hastalıklara yönelik özel olarak hazırlanan videolar izlenebilecek. Projenin ilçemizde yaşayan tüm vatandaşlarımıza ulaştırılması için gerçekleştirdiğimiz etkinliklerde vatandaşlarımıza takdim ettiğimiz hediyelerimizin üzerine karekodlar yapıştırarak dağıtımını yapıyoruz. Mesela, Mobil Sağlık Aracı’nda verdiğimiz ağız ve diş sağlığı hizmeti sonrasında dezenfektan, ıslak mendil, diş fırçası ve diş macunundan oluşan kitlerimizde her bir ürüne, farklı konuyu ele alan karekodlarımızı yapıştırdık ve dağıtımını yapıyoruz” dedi.

 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.