BİLİM DÜNYASI HATAY’DA BULUŞTU

BİLİM DÜNYASI HATAY’DA BULUŞTU

Fonksiyonel Üroloji’de Uluslararası Medikal Baskı ve Simülasyon Kongresi Hatay’da başladı.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, birçok ülkeden gelen hekimlerin ve tıp fakültesi öğrencilerinin katıldığı Fonksiyonel Üroloji’de Uluslararası Medikal Baskı ve Simülasyon Kongresi’nin açılışına katıldı.

LÜTFÜ SAVAŞ:”TEKNOLOJİNİN İNSANLIK YARARINA KULLANILMASI BİZİ MUTLU EDİYOR”

Açılışta konuşan Savaş, Hatay’ın ilklerin ve enlerin şehri olduğunu vurgulayarak, “Bu coğrafyada böyle bir kongrenin yapılması, geçmişte hekimlik ve hocalık yapmış biri olarak beni çok mutlu etti. Teknolojinin insanlık yararına bu kadar etkin kullanılması bizi mutlu ediyor. Bu kongrenin kuruluşumuzu, kurtuluşumuzu ve ana vatana katılışımızı temsil eden bu binada yapılıyor olması da ayrıca anlamlı” şeklinde konuştu.

VALİ DOĞAN: “EĞER BİRİLERİ ORTA DOĞU’DA KANI VE GÖZYAŞINI DURDURMAK İSTİYORSA HATAY MODELİ ONLAR İÇİN İYİ BİR MODELDİR”

Hatay Valisi Rahmi Doğan açılışta yaptığı konuşmada, kongrenin Hatay’da gerçekleşmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek emeği geçen herkese teşekkür etti. Rahmi Doğan konuşmasının devamında, “Eğer birileri Orta Doğu’da kanı ve gözyaşını durdurmak istiyorsa Hatay modeli onlar için iyi bir modeldir” dedi.

HATAY MECLİSİ BİNASI İLK KEZ BİR TIP KONGRESİNE EV SAHİPLİĞİ YAPTI

Kendisi de Hataylı olan Kongre Başkanı Prof. Dr. Emre Huri, kongrenin tarihi meclis binasında gerçekleştirilen ilk tıp kongresi olmasından dolayı önem arz ettiğinin altını çizerek, “Devlet olmayı millet olmaya tercih etmiş, Türkiye Cumhuriyeti sevdalısı kadim şehir Hatay’da sizlerle birlikte olmak benim için büyük bir gurur. Memleket sevdasının nesilden nesile aktarıldığı yerdir Hatay” ifadelerini kullandı.

Kongre için 4 Ekim’de kente gelen konuklar, 5 Ekim’de EXPO 2021 Hatay’ı ziyaret etmiş, Medeniyetler Korosu konserinin ardından Hatay Gastronomi Evi’nde kentin eşsiz lezzetlerini tatmıştı.

2wjxycfaftvbde8sqwh7dci5.jpg

cgIn2uadyftuoxepnp96qgyb.jpg

0mufu5hzerejg2adkovzll9m.jpg

3vwdvxtu50lhitrksdoylseq.jpg

mxj2p9lzofsqextsatv0qk7a.jpg

pesguay8mf9ucmqzbwjieh5k.jpg

ycv0xfpk8r4s3daj1r6ognyu.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.