BÖREK FESTİVALİNDE BULUŞALIM

BÖREK FESTİVALİNDE BULUŞALIM

Silivrili kadınların birbirinden lezzetli böreklerini yarıştırdıkları, Silivri Belediyesi Geleneksel 9. Ortaköy Börek Festivali 29 Nisan’da yapılacak.

Silivri Belediyesi, bu yıl 9.’su yapılacak Ortaköy Börek Festivali için hazırlıklarını tamamladı. Silivrili kadınların birbirinden lezzetli böreklerini yarıştırdıkları festivalde

En İyi Börek Yarışması’nda jüri üyeliğini Prof.Dr. Oğuz Özyaral, Zerrin Otman, Selma Keçeci, Haydar Şahin ve Mustafa Aslan üstlenecek.

 

EN LEZZETLİ BÖREK SEÇİLECEK

En lezzetli böreği yapan ilk üç tepsinin belirleneceği yarışmada dereceye giren birinciye Bulaşık Makinası, ikinciye İkili Telve Makinası, üçüncüye Mikro Dalga Fırın hediye edilecek. Katılan tüm yarışmacılara ise nevresim takımı hediye edilecek.

 

BERKSAN SAHNE ALACAK

Festival 10.00’da alanda toplanma ve 15.00 itibariyle böreklerin teslim edilmesiyle başlayacak ardından da jüri değerlendirmeleriyle devam edecek festivalin sahne programında ise; halk oyunu gösterileri ve koro konseri yer alacak. Gecenin finalinde ise Berksan Silivrililerle buluşarak, en sevilen şarkılarını Ortaköy’de seslendirecek.

 

ÜCRETSİZ ARAÇ KALDIRILACAK

29 Nisan Pazar Günü 15.00’ten itibaren Ortaköy Börek Festivali için Özel İdare İş Merkezi önünden ücretsiz araçlar kaldırılacak.

 

9.ORTAKÖY BÖREK FESTİVALİ PROGRAM AKIŞI

29 NİSAN 2018 PAZAR

15.00 – Yarışmaya Katılacak Olan Böreklerin Kabulü

17.00 -  Özel İdare İş Merkezi / Ring Seferi

18.30 – Jüri Değerlendirme Sonuçlarının Açıklanması

19.00 – Silivri Mübadele Derneği Çocuk Halk Oyunları Gösterisi

Ortaköylü Kadınlarımızın Halk Oyunları Gösterisi

Silivri Belediyesi Halk Dansları Gösterisi

19.30 – 20.00 – Açılış Konuşmaları Silivri Belediye Bşk. Özcan IŞIKLAR

20.00 – 21.00 – Çiğdem TAŞTAN ve Orkestrası ( Avcılar Belediyesi )

21.00 – Berksan Konseri


Kaynak: istanbulses / Silivri
HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.