BTP liderinden Ramazan Bayramı mesajı

BTP liderinden Ramazan Bayramı mesajı

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş, Ramazan Bayramı mesajında, İsrail’in Filistinlilere yönelik saldırısı için, “İslam dünyasında akan kanın durması, ancak ve ancak güçlü bir Türkiye’nin varlığına bağlıdır” dedi.

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş, Ramazan Bayramı mesajında, İsrail’in Filistinlilere yönelik saldırısı için, “İslam dünyasında akan kanın durması, ancak ve ancak güçlü bir Türkiye’nin varlığına bağlıdır” dedi.

BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş'ın, Ramazan Bayramı için yayınladığı yazılı mesaj şöyle:

"TÜRK MİLLETİ BU MUAMELEYİ HAK ETMİYOR"

"Bir yandan kapanan iş yerleri, işsiz kalan insanlar, diğer yandan bitmek bilmeyen zam fırtınası. İnsanımız perişan oldu. Gereken desteği alamayan vatandaş borca saplanırken, zaman zaman bu durumun intiharlara ve cinayete varan aile içi şiddete neden olduğunu gördük. Para getirecek diye bazı turistlerin terbiyesizliklerine dahi göz yumulduğu, buna karşın insanların yakınlarının cenazelerine bile gitmekte zorlandığı dramatik bir sürecin içindeyiz. Türk Milleti bu muameleyi hak etmiyor. Türk Milleti merhum genel başkanımız Prof. Dr. Haydar Baş’ın da ifade ettiği gibi ülke kaynakları doğru kullanıldığı takdirde kıyamet sabahına kadar bir eli yağda bir eli bal da yaşamayı hak eden asil bir millettir.

"TÜRK MİLLETİNİN ADALETİNE İHTİYACI VAR"

Geldiğimiz noktada dünyanın özellikle de İslam dünyasının Türk milletinin adaletine her zamankinden daha fazla ihtiyacı vardır. Bugün Mescid-i Aksa’da ve Gazze’de yaşanan İsrail terörü bu boşluğun bir tezahürüdür. İslam dünyasında akan kanın durması, ancak ve ancak güçlü bir Türkiye’nin varlığına bağlıdır. Türkiye’nin bölgede ve dünyada güçlü bir ülke, İslam dünyasının hamisi olması ise öncelikle güçlü bir ekonomiden geçmektedir. Bu da ancak ve ancak Milli Ekonomi Modeli’nin hayata geçirilmesi ile olur. BTP’nin parti programı olan Prof. Dr. Haydar Baş imzalı Milli Ekonomi Modeli güçlü Türkiye’nin ana şartıdır.  Bu anlamda Milli Ekonomi Modeli sadece Türkiye’nin değil, İslam dünyasının da tek çıkış yoludur.

İhtiyaç duyulan şey ümmet olarak birlikte hareket edip zulme engel olmaktır. Bunun formülünü de merhum genel başkanımız Prof. Dr. Haydar Baş bundan 4 yıl önce, ‘İşlenen cinayete ümmetin tamamı tek vücut olarak karşı durmalı ve Mescid-i Aksa'yı Müslümanların başkenti ilan etmelidir.’ diyerek ortaya koymuştu. BTP olarak İslam dünyasına bu tarihi çağrıyı tekrarlıyoruz; Gelin Mescid-i Aksa’yı içinde barındıran Kudüs’ü ortak başkent ilan edelim.

"BAYRAMLARI BAYRAM GİBİ YAŞADIĞIMIZ NİCE BAYRAMLARA ULAŞMAK DİLEĞİYLE"

Bu arada üzülerek takip ettiğim bir husus da Kudüs için kullanılan Batı ve Doğu Kudüs ifadeleridir. Kudüs’ün doğusu, batısı yoktur. Kudüs bir bütündür ve tamamıyla Müslümanlara aittir. Bu ayrıştırma İsrail’in istediği bir ayrıştırmadır. Şu soruyu da sormak istiyorum; Bizlere her fırsatta dinlerarası diyalog, hoşgörü masalları anlatanlar, acaba bir grup yahudinin Mescid-i Aksa’da çıkan yangını sevinç çığlıkları içinde izlemesine ne diyor? Netice olarak; dileriz akan Müslüman kanı durur ve bölgemize huzur gelir. Bu vesile ile BTP teşkilatlarının, milletimizin ve İslam aleminin Ramazan Bayramını tebrik ediyorum. Bayramları bayram gibi yaşadığımız nice bayramlara ulaşmak dileğiyle…”

 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.