Bulgaristan Madan ve Moğolistan Çingeltei belediyelerinden ödüllü tesise yoğun ilgi

Bulgaristan Madan ve Moğolistan Çingeltei belediyelerinden ödüllü tesise yoğun ilgi

Bulgaristan Madan ve Moğolistan Çingeltei Belediye Başkanları, Pendik Belediyesini ziyaret etti. Bulgaristan Madan Belediye Başkanı Fahri Molaisenov ile bir araya gelen Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin ilçedeki proje ve çalışmalar hakkında bilgi verdi. Pendik’te yapılan iyi uygulama çalışmalarını yerinde incelemek, kardeş şehir ilişkilerini geliştirmek ve ortak projeler yürütmek amacıyla gerçekleştirilen ziyarette ilçedeki tesisler gezildi. Ziyaret programı hediye takdimiyle sona erdi.

Ödüllü Atık Ayrıştırma Tesisine yoğun ilgi Bulgaristan Madan ve Moğolistan Çingeltei Belediyelerinden gelen heyetler ilçe genelindeki tesisleri de gezdi. Türkiye’nin ilk tam Otomatik Ambalaj Atıkları Ayrıştırma Tesisi’ni gezen heyet, geri dönüşüm ve atık ayrıştırmada Pendik Belediyesini ve çabalarını takdir etti. Kardeş Şehir Madan ve Çingeltei Belediyelerinden gelen heyet, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından "Sıfır Atık" ödülü alan Ambalaj Atıkları Ayrıştırma Tesisi’ni gezerek Pendik Belediyesinin çevre çalışmaları hakkında da bilgi aldı.

gdeln3fbepuk9hylp5xoj0u8.jpg

Iiy138vqndeowra4kuajm92y.jpg

k9svxpb80cchoaztlybfpriw.jpg

ejvkatIozndi10dhs263jfgt.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.