Büyükçekmece Gölü’nde  temizlik yapıldı

Büyükçekmece Gölü’nde temizlik yapıldı

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, çevresel temizlik konusunda genç neslin daha duyarlı olduğunu belirtti.

Büyükçekmece Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri Büyükçekmece gölü çevresinde  büyük bir temizlik çalışması başlattı. Belediye temizlik personellerinin yaptıkları çalışmaları basına değerlendiren Başkan Akgün; “Genç neslin çevresel temizliğe çok önem verdiğini görüyorum. Gelecek nesilden her konuda olduğu gibi çevresel temizlik konusunda da çok ümidim var”  dedi.

Büyükçekmece gölü kıyısında başlattığı çalışmalarla, göl içerisine atılan pet ve cam şişe, naylon poşet gibi atıkların yanı sıra, lodosun etkisiyle su yüzeyine çıkan yosunlar ekiplerce toplanarak göl yüzeyinin temizliği sağlandı.
Bir çok kuş türünün barındığı Büyükçekmece gölü kuş fotoğrafçılarının da yoğun ilgisini çekiyor. Yerli yabancı fotoğrafçı grubu bu göle akın ediyor. Büyükçekmece gölündeki doğal yaşamın devam ettirilmesi gelecek nesillere daha temiz bir dünya bırakmak için Büyükçekmece Belediyesi yoğun şekilde göl temizleme çalışmalarında bulunuyor.
Konuyla ilgili açıklamada bulunan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Belediye ekiplerinin kıyı temizlik çalışmasını periyodik olarak yaptıklarını söyledi. Başkan Akgün; “ Bu mesele halkın duyarlılığı ile alakalı bir meseledir. Çevresel temizliği biz yerel yönetimler olarak ne kadar yaparsak yapalım, halkımızın konuya hassasiyet göstermemesi bizleri bu konuda başarıya götürmez” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.