Büyükçekmece’de Coşkulu kutlama

Büyükçekmece’de Coşkulu kutlama

Cumhuriyet’in 89. yıldönümü Büyükçekmece’de Coşku içerisinde kutlandı…

 İBB Halkalı Atakent Stadyumu’nda gerçekleştirilen törene,  Küçükçekmece Kaymakamı Orhan Öztürk, Garnizon Komutanı Gökhan Mayil, Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay, Cumhuriyet Başsavcısı İsmail Kurt, vatandaşlar ve çok sayıda öğrenci katıldı. Kutlamaların gerçekleştirildiği stada, adeta kırmızı ve beyaz renkler hakim oldu.

‘T.C’NİN KURULUŞU YENİDEN DİRİLİŞTİR’

Coşku ve beraberliğin ön plana çıktığı kutlamalarda, ilk olarak protokol üyeleri vatandaşın ve öğrencilerin bayramını kutladı.

Günün anlam ve önemine uygun konuşmasını gerçekleştiren Kaymakam Orhan Öztürk, Cumhuriyet’in adil, hür ve demokratik bir yönetim şekli olduğuna dikkat çekerek, “ Yönetimimizde yetki ve sorumluluk sahipleri seçimle işbaşına getirilmektedir. Bu mevkiler geçicidir, karar vericiler emanetçidir. Adil olmak zorundadır. Türkiye Cumhuriyeti devleti, halkı arasında ayrım yapan bir devlet değildir. 20. yy’ın en büyük projesi olan T.C’nin kuruluşu, bir milletin küllerinden yeniden dirilişidir ve eğer eksiklikler varsa günün gelişen dünya şartlarına göre Cumhuriyet’in yeniden yapılandırılmasına ihtiyaç vardır.” diye konuştu.

ŞİİRLER OKUNDU, BANDO İLGİ ODAĞI OLDU

Törene katılan öğrenciler, Cumhuriyet konulu konuşmalarını yaparak, şiirlerini seslendirirken, Gazi Anadolu Lisesi öğrencilerinden Uğur Koç ise okuduğu Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi ile izleyenleri duygulandırdı.  Sunuculuğunu Prof. Dr. Sabahattin Zaim Anadolu Lisesi Edebiyat Öğretmeni Süreyya Akkaya’nın yaptığı program, Nasrettin Hoca Ortaokulu bandosu eşliğinde gerçekleştirilen resmi geçitin ardından son buldu.  

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.