Büyükşehir Aşure Bereketini İlçelere Taşıdı

Büyükşehir Aşure Bereketini İlçelere Taşıdı

 

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı birlik, beraberlik, kardeşlik, paylaşma, dayanışma ve bereketin simgesi aşure ikramlarına devam ediyor. Muharrem Ayı boyunca 40 bin kişiye aşure dağıtacak olan Büyükşehir Belediyesi ekipleri Finike, Kaş, Gazipaşa ve Kemerli vatandaşlara ikramda bulundu. 

Başkan Geyikçi Aşure Dağıttı

Finike Kapalı Pazar yerinde Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen aşure ikramına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. 1500 kişilik aşure ikramına Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi de katıldı. Kazanının başına geçen Başkan Geyikçi Finikelilere aşure ikram etti.

İkram Standına Yoğun İlgi

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Gazipaşa’da da aşure ikramında bulundu. Gazipaşa Belediyesi ile birlikte Muharrem ayı kapsamında gerçekleştirilen etkinlikte pazar girişine kurulan ikram standında vatandaşlara aşure dağıtıldı. Gazipaşa’daki aşure etkinliğine katılan Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz da gelen misafirlere kendi elleriyle aşure ikram etti. Paylaşmanın, bolluk ve bereketin simgesi olan aşure geleneğinin sürdürülmesi için kurulan stantlara vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi

Kemer'de Turistlerde Aşure Yedi

Büyükşehir Belediyesi Kemer’de yeni yapılan Kapalı Kapalı Pazar Yeri ve Otopark Alanı girişinde kurulan stantlarda aşure ikramı gerçekleştirdi. Diğer ilçelerde olduğu gibi Kemer’de de ilçe Belediye Başkanı Necati Topaloğlu vatandaşlara eliyle aşure ikram etti. Vatandaşların yoğun katılımıyla gerçekleşen aşure ikramına ilçede tatil yapan turistler de ilgi gösterdi. İlk kez aşure yiyen turistler beğenilerini dile getirdi. Kaş Pazar yerinde de 1500 kişilik aşure ikramı yapıldı.

k3rox1e4s2tbofrdknduwfmm.jpg

ozdcixkImtblaseph7otbngr.jpg

l9lbstdm6sIuafhyegqpooaw.jpg

6ehqok0mxzi23ew1prncjfjm.jpg

ubanjkwpzc274dkmdwl15fqg.jpg

sztzspyur0kIahkoydnw3nvr.jpg

f3lbvycuxqp5pzawndoeyjh1.jpg

ujovxwm5ary8cbfjeiup4dqg.jpg

paurcgqhftisI0wkyqtdljok.jpg

y15ldxyIgsl2bq46citxncmm.jpg

asvgo70pcz9nxyt4ybxhdkb1.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.