Büyükşehir Belediyesi’nde Acil Durum Tatbikatı Yapıldı

Büyükşehir Belediyesi’nde Acil Durum Tatbikatı Yapıldı

 

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ana Hizmet Binası’nda Afet ve Acil Durum tatbikatı gerçekleştirildi.  Senaryo gereği meydana gelen depremin ardından bina içerisinde bulunan personel ve vatandaşlar toplanma alanına tahliye edildi. Binadan çıkamayanlar ise masa altlarında ve güvenli yerlerde çök, kapan, tutun hareketi yaparak kendilerini korumaya çalıştı. Bu sırada Antalya Büyükşehir Belediyesi Ana Hizmet Binası’nın 4. katında bulunan Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı’na bağlı sistem odasında yangın çıkması üzerine belediye personeli kendi imkanlarıyla yangını söndürmeye çalıştı. Ancak başarılı olmayınca itfaiyeye haber verildi.

Çatıda Kalan Personel Kurtarıldı

Olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangını kısa sürede söndürürken, sarsıntı sonrası alt kata inemeyen ve belediye binasının çatısına çıkan bir personel ise itfaiyenin merdivenli aracıyla güvenli şekilde binadan indirildi. İtfaiye ekiplerinin başarılı kurtarma operasyonu toplanma alanında bekleyen personel tarafından alkışlandı. Daha önceden belirlenen söndürme, kurtarma, koruma ve ilk yardım ekiplerinde görev alan Antalya Büyükşehir Belediyesi personeli de tatbikatta itfaiye ekipleri ile koordineli çalışarak tatbikatın başarıya ulaşmasında önemli bir görev aldı.

Bina 3 Dakikada Tahliye Edildi

Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Durmuş Ali Arslan ve İtfaiye Daire Başkanı Ahmet Kısa tatbikatın her aşamasını yakında izledi.  Tatbikatın senaryoya uygun şekilde başarıyla tamamlandığını söyleyen Genel Sekreter Yardımcısı Arslan, 4 katlı binanın 3 dakika 10 saniyede boşaltıldığını, itfaiye ekiplerinin ise 6 dakikada olay yerine intikal ettiğini belirtti. Arslan, itfaiye ekiplerine ve belediye personeline teşekkür etti. 

b3zve2rrhl6m4cjducyowioq.jpg

7lry6msmpvsnblo80cgue1ob.jpg

jrfbjuu24ykyqvqpsncc7eg6.jpg

ls2rpaywchol1sq75jbez6he.jpg

4v5phkwcijItobhqy8ltbjcg.jpg

bqts3gtkl05jm8qoxewpsn9p.jpg

kvkpn0c9pbwbfyhg4nxg7Ifc.jpg

pbxiez1zohb3rjplnddwacar.jpg

sqc0lsr5kurnwddfj1exyfpv.jpg

wgfoiylgz9dwvyxfjpp32luc.jpg

nrkq81oz93sbf0ytpicd6ehx.jpg

mj4n62xk1gbcjsIdzridkl8p.jpg

leqbgwzas6i7tgjvxdf9hrpl.jpg

k7hsjq3cIdv9nn5wrh4fw2re.jpg

ysnbrpl62jfvxqyzmpi5zgec.jpg

tjsvedmkszu0gbbn3xw7y12x.jpg

wuxowoIqtfull6ahatbe3vp5.jpg

devydjm2q7qp0gnjm3itsyn8.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.