Büyükşehir Halkı Temiz ve Sağlıklı Suyla Buluşturuyor

Büyükşehir Halkı Temiz ve Sağlıklı Suyla Buluşturuyor

 

Halka sağlıklı ve verimli içme suyu temin etmek için çalışmalarını sürdüren Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü, ilçelerde bulunan su depolarının bakım-onarımlarını gerçekleştirerek eksiklerini tamamlıyor. Kumluca ve Finike’de yoğun olarak sürdürülen çalışmalar bölge halkı tarafından da memnuniyetle karşılanıyor.

Kumluca'da 33 Depo Yenilendi

Uzun süredir bakımı yapılmadığı için mekanik aksamı eskiyen ve verimli çalışmayan Kumluca ilçesindeki 64 su deposu ASAT Genel Müdürlüğü tarafından tek tek gözden geçirildi. Özellikle yalıtımla ilgili sorunlar nedeniyle su kaçağı bulunan ve mekanik aksamı bozulan 33 depo öncelikli olarak ele alındı.

Depolar Sağlıklı Hale Getirildi

Mavikent Mahallesi’nde halka daha sağlıklı içme suyu temin edilebilmesi için yapılan çalışma kapsamında 1250 metreküplük ve 2000 metreküplük deponun bakımı, yalıtımı ve yenilenmesi gerçekleştirildi. Depoların sağlıklı su temininde büyük önem taşıyan klor odaları yenilendi, ekonomik ömrünü tamamlamış olan vana, çelik boru ve mekanik aksamları yenileriyle değiştirilerek depolar daha sağlıklı şekilde kullanıma sunuldu.

Basınç Sorunu Düzeldi

Kumluca Mavikent Muhtarı Adem Karataç bölgede sık sık su kesintisi yaşandığını hatırlatarak, “Suyumuzun daha verimli ve daha sağlıklı olması için bakımının yapılmasını istedik. Başkanımız Muhittin Böcek’e çok teşekkür ederiz. Borular değişti, basınç çoğaldı. Eskiden basınçlı su gelmiyordu çamaşır makinesi zor çalışıyordu. Şimdi rahatladık” dedi.

Finike'de 30 Deponun Tadilatı Bitti

ASAT Genel Müdürlüğü tarafından Finike’de de benzer çalışma yürütülüyor. Finike’de nüfusun en yoğun olduğu Hasyurt, Sahilkent ve Kum mahallelerine su temin edilen depolar yenileniyor. Depolardaki kaçaklar yalıtım güçlendirilerek önlenirken, depoların iç dış boyası da yapılıyor. Eksik olan mekanik aksamları yenileniyor. Finike bölgesindeki 35 deponun 30’unun tadilatını tamamlayan ekipler çalışmalarına devam ediyor.

Daha Sağlıklı ve Kaliteli Su 

Hasyurt Mahallesi sakini Zekeriya Toksöz depolar yenilenmeden önce su kesintilerinin yaşandığını belirterek, çalışmalar için Başkan Muhittin Böcek’e teşekkür etti. Toksöz, “Depoları içini ve dışını yenilediler. Suyumuz temiz bir hale geldi. Su kesintilerimiz oluyordu. Sondaj pompa çalışmalarını da yaptılar. Şimdi daha sağlıklı ve kaliteli bir suya kavuştuk. Bunun için emeği geçen herkese teşekkür ederiz” diye konuştu.

bry8rofz0ixyjo7hqeIndpbc.jpg

syrbgIqlnf7nmzk5pv2cgeqa.jpg

bknrag7hfagjIompov3zterc.jpg

hixyn2ymeuwtgwvdkqoaeppg.jpg

cpphbdajtvcodyxulavigo3g.jpg

nl75jd12ertnqme3wzoz6hch.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.