Büyükşehir Karabucak Yolunu Asfaltlıyor

Büyükşehir Karabucak Yolunu Asfaltlıyor

 

Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ekipleri, en son 28 yıl önce asfalt yapılan ve kestirme olduğu için yoğun olarak tercih edilen Manavgat’ın Karabucak mahallesi grup yolunda asfalt çalışmasına başladı. Geçtiğimiz yıl alt yapısı tamamlanan 12 kilometrelik gurup yolu mevcut asfaltı zamanla deforme olduğu için iş makineleriyle söküldü. İhtiyaç duyulan bölgelere büz koyan ekipler mevcut büz ağızlarını ve şarampolleri temizledi. Dar bölgelerde de genişletme çalışması yapan ekipler, yolun alt yapısını hazırladı. Kırsal Hizmetlere bağlı asfalt ekipleri ise ara vermeden 12 kilometrelik grup yolunu sathi asfalt ile kaplama çalışmalarına başladı.

Hayırlı Olsun

Çalışmaları yerinde inceleyen Kırsal Hizmetler Sorumlusu İsa Akdemir yolun çok dar olduğunu ve vatandaşların ulaşımda büyük bir sıkıntı yaşadıklarını belirterek “Vatandaşlarımızın talebi üzerine Başkanımız Muhittin Böcek’in talimatıyla çalışmalara başladık. Geçen yıl alt yapısını tamamladık. Şimdi de genişlettiğimiz yolun asfaltını döküyoruz. Burada yaşayan vatandaşlarımıza hayırlı olsun” dedi.

Başkan Böcek'e Teşekkür

Manavgat Karabucak Mahalle Muhtarı Hasan Arslan da en son 28 yıl önce asfalt dökülen yolun yoğun kullanıldığını belirterek, “Bu yol Kızıldağ, Sağırin, Çorak bölge halkı tarafından yoğun kullanılıyor. Kamyonlar bile bu yolu kullanıyor. Kilometre bakımından yol bazı bölgelere ulaşımı kısalttığı için yoğun tercih ediliyor. Ama yolumuz çok dardı ve kötüydü. Başkanımızdan yolun asfaltlanmasını talep ettik. Genişletilmesini istedik. Sağ olsunlar hemen ekipleri gönderdi alt yapısı tamamlandı. Yolumuzu genişlettiler. 8-10 metre yolumuz genişledi. Şimdi asfaltı dökülüyor. Çok mutluyuz. Başkanımıza ve ekibine çok teşekkür ediyoruz” dedi.

woozih4eaxv0uv1jggms35qu.jpg

6x5aa8kpilIb4honfsudzocw.jpg

gzivwqyt89ksojle26xnuham.jpg

lqjcjnbe796dzzgoywim58u1.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.