Büyükşehir sağlıklı ve Kesintisiz İçme Suyu İçin Çalışıyor

Büyükşehir sağlıklı ve Kesintisiz İçme Suyu İçin Çalışıyor

 

Manavgat ilçesinde çıkan büyük yangında zarar gören, sık sık patlayan, ekonomik ömrünü dolduran hatlar Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü tarafından yenilenirken, içme suyu hattı bulunmayan bölgelerde de imalat çalışması gerçekleştiriyor. Bu kapsamda coğrafi olarak zor bir bölgede olan Manavgat ilçesi Sırtköy Mahallesi’nde içme suyu hattı olmayan mevkilere içme suyu boruları döşeniyor. ASAT ekipleri, Sırtköy sakinlerini suya kavuşturmak için engebeli ve taşlık alanda zor şartlar altında çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Ekipler en kısa sürede imalat çalışmalarını bitirip vatandaşları kesintisiz ve sağlıklı içme suyuna kavuşturmayı hedefliyor.

Artık Su Taşımayacağız

“Musluklarımızdan su aksın istiyoruz” diyerek suya olan özlemlerini dile getiren mahalle sakini Nadire Bozkurt, “Rüyalarımda bile görür oldum; musluklarımızdan su akacak, artık su taşımayacağız. Bu umutla bu heyecanla bekliyoruz. Yeterli suyumuz hiç olmadı. Toroslarımızda su var ama buraya gelmesi lazım. Susuzluğumuzu giderecek olan Muhittin Başkanıma canı gönülden teşekkür ederim. Biz gerçekten çok sabrettik, sabırla bekledik. İnşallah yakın zamanda musluklarımızdan sular akar. Bu çalışmayı dört gözle bekliyoruz. Muhittin Başkanım bizi yolda koymaz” dedi.

Yıllardır Suyun Derdini Çekiyoruz

Mahallenin yaşlılarından Mahmut Alp de, “Bize hizmet edene bizim boynumuz kıldan ince. Her zaman saygımız hürmetimiz sonsuz. Yıllardır su derdini çekiyoruz. Bir tarafını yaparsın öbür taraftan patlar. Öbür tarafı yaparsın başka yer patlar. Bu çalışmayı başlatan Muhittin Başkanımıza köyüm halkı adına sonsuz teşekkür ederim” diye konuştu.

50 Senelik Hat

Sırtköy Mahalle Muhtarı Mehmet Çil ise mahalleye isale hattı döşeneli 50 seneye yakın olduğunu ifade etti. Çil, şunları söyledi: “50 yıllık hat artık yetersiz geliyor, sürekli patlıyordu. Arazi şartları zor olduğu için patlak bulunamıyordu. Sürekli susuzluk çekiyorduk. Mahallede 257 hanemiz var çalışma tamamlanınca bu susuz mahallemize su vereceğiz.”

Başkan Böcek'e Şiirli Teşekkür

Muhtar Çil, mahalle halkı adına teşekkürlerini ise,

“Hizmet gördüm gözlerinde

Sitem yok bu sözlerimde

Bunca yıllık özlemimle

Seviyoruz Muhittin Başkan seni” dizeleriyle dile getirdi.  

ytqlIaw3uxm0zachslgybxi6.jpg

vxcfygqrhjmenpwtq7mljg6p.jpg

2nempdux3lucvjwoocykkq5f.jpg

t8xjIdov1cut6laghwzfls9f.jpg

5bme0o7qaugvpvn1flgtr4jm.jpg

euu65ymwb0q9dwfjbcecoxg8.jpg

wakqbxcd4Irevg9z2qoojsfh.jpg

ody9kvb1ouj8j5zetw0cvfsi.jpg

5qnerzjlc3szgtv6fI1ykmx7.jpg

x3x1wkztynnuId9avhdl7b2i.jpg

wy401ixq2knhkjcl3dwqIrfz.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.