Büyükşehir Su İsrafına İzin Vermiyor

Büyükşehir Su İsrafına İzin Vermiyor

 

 

İklim değişikliğinin içme suyu kaynakları üzerindeki olumsuz etkilerini en aza indirmeyi hedefleyen Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü, içme suyu şebekelerinde kayıp ve kaçakları azaltmak ve bu sayede su kaynaklarından daha verimli yararlanılması amacıyla çalışmalarına aralıksız devam ediyor. ASAT Genel Müdürlüğü, Manavgat’ın Sorgun Mahallesi’nde içme suyu şebeke borularındaki patlaklar nedeniyle sık sık arıza yaşanan hatlarda yenileme çalışması yapıyor. Sorgun Mahallesi’nde ömrünü doldurmuş olan içme suyu şebekesi daha dayanıklı  borular ile yenileniyor. Bu sayede hem şebekedeki kayıp ve kaçakların yarıdan fazla oranda düşürülmesi hem de abonelerin yaşadığı basınç ve tazyik sorunlarının giderilmesi hedefleniyor.

Yeni Ve Dayanıklı Borular Kullanılıyor

Sorgun Mahallesi’nde gerçekleştirilen çalışma kapsamında hatların güçlendirilmesi ve vatandaşa suyun verimli iletilebilmesi için 1600 metre 110’luk boru döşendi. Ayrıca Sorgun Mahallesi’nde yeni imara açılmış alanlarda 3200 metre 110’luk yeni şebeke hattı imalatı yapılıyor. Çalışma ile ASAT bölgedeki eskimiş altyapının değişimi ve yeni imalatlar ile vatandaşların mağduriyetlerini giderecek.

fhpyxprmotd9iIjqf7wxzkda.jpg

8ok4axvcmqIgluo7vfhbbkd9.jpg

gelgvl0cwmznf1tIwt7pq2zm.jpg

xnykjuswotbpsj7oh2qdglwd.jpg

daIdx01jmsbao3fheperhl8y.jpg

idtqejsl7qkbb16fuom4svfr.jpg

nnjptwad9gusdoc5ye2frloc.jpg

qnmvpczg7yl5dbfm6jzfowdr.jpg

0qkebrdofy2lg57vfhpulijn.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.