ÇALIK, MUHARREM AYINDA CANLARLA BİR ARAYA GELDİ

ÇALIK, MUHARREM AYINDA CANLARLA BİR ARAYA GELDİ

Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, Muharrem ayının on ve on ikinci günlerinde matem orucu tutan vatandaşlar için lokma verdi.

Karacaahmet Sultan Gürpınar Cemevi ile Beylikdüzü Fatma Ana Cemevi ve Kültür Merkezi’nde canlarla aynı sofrayı paylaşan Başkan Çalık, birlik ve beraberlik mesajı vererek tutulan oruçların kabul olmasını diledi.

Birlik, beraberlik ve kardeşliğin sembolü olan Muharrem ayı Beylikdüzü’nde tüm maneviyatıyla yaşanmaya devam ediyor. Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, Yas-ı Matem orucunun 10. gününde Karacaahmet Sultan Gürpınar Cemevi, 12. gününde ise Beylikdüzü Fatma Ana Cemevi ve Kültür Merkezi’nde oruç açma lokması verdi. Bereket ve hoşgörünün hâkim olduğu sofralarda canlarla bir araya gelen Başkan Çalık,  vatandaşlarla sohbet ederek tüm ibadet ve duaların kabul olmasını diledi.

Paylaştığımız Muharrem lokmaları güzelliklere vesile olsun”

Beylikdüzü’nde birlik ve beraberliğin en üst seviyede olduğunu dile getiren Başkan Çalık, “Kerbela mazlumlarını rahmetle andığımız Muharrem ayının onuncu ve on ikinci günlerinde canlarımızla aynı sofrayı paylaştık. Muharrem ayı barışın, kardeşliğin, huzur ve paylaşmanın en üst düzeyde olması gereken bir ay. Bu vesileyle bütün dünyamıza barışın ve huzurun hakim olmasını diliyorum. Paylaştığımız Muharrem lokmaları güzelliklere vesile olsun.” ifadelerini kullandı.

rd50ach7vxdpocq9wjgebsyx.jpg

noqd3vhpi96pub4kmxktsyq7.jpg

hcigbv0dme6ykplqxuxvkp8a.jpg

lfmcsxgz5xzedtpew6ulbajp.jpg

poshblr0enjj78gwc5ti9g2z.jpg

1tkycaklrn7yub4x2huwwb5j.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.