Canan Kaftancıoğlu, İl Başkanlığı'nı devraldı

Canan Kaftancıoğlu, İl Başkanlığı'nı devraldı

Canan Kaftancıoğlu, CHP İstanbul İl Başkanlığı görevini Cemal Canpolat'tan devraldı. Halk TV, İstanbul İl Başkan adayı Kaftancıoğlu’nun 6 yıl önce attığı tweeti yeni atılmış gibi gündeme getirip, hedef göstermişti.

Şişhane'deki CHP İstanbul İl başkanlığı'nda düzenlenen devir-teslim töreninde konuşan Kaftancıoğlu, "Genel başkanımızın başlattığı yürüyüşün  İstanbul'da nasıl vücut bulduğunu ve nasıl sonuç alacağını biliyorlar. Bu nedenle korkuyorlar ve saldırıyorlar" dedi. 

Selahattin Demirtaş'a selam yollayan Kaftancıoğlu, tartışmaya yol açan sosyal medya paylaşımlarıyla ilgili olarak da açıklamalarda bulundu. "Gezi direnişi ile ilgili paylaştığım her şeyin sonuna kadar arkasındayım. Bir tanesi hariç. Gözümden kaçmış. Arkada Erdoğan’ın annesi ile ilgili bir hakaretin yer aldığı fotoğrafı da paylaşmışım" diyen Kaftancıoğlu, "Bundan dolayı Erdoğan’dan samimi şekilde özür dilediğimi ifade etmek isterim" ifadesini kullandı. 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.