Çankaya Belediyesi’nden Birlik Aşuresi

Çankaya Belediyesi’nden Birlik Aşuresi

Çankaya Belediyesi, Muharrem Orucu’nun ardından Çukurambar’daki Uğur Mumcu Parkı’nda “Birlik Aşuresi” etkinliği yaptı. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği etkinliğe katılan Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, aşure kazanını karıştırdı ve vatandaşlara da aşure ikram etti.

Çankaya Belediyesi her yıl olduğu gibi bu yıl da Muharrem Orucu’nun ardından vatandaşları Birlik Aşuresi etkinliğinde bir araya getirdi.  “Acılar dünde kalsın, bir daha yaşanmasın” sloganıyla, 11 sivil toplum örgütü ile birlikte düzenlenen etkinliğe Ankaralıların ilgisi yüksek oldu.

ÇOK SAYIDA SİYASETÇİ KATILDI

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in ev sahipliğinde gerçekleşen etkinliğe CHP Ankara Milletvekilleri Murat Emir ve Levent Gök, 24. Dönem CHP İzmir Milletvekili ve eski AİHM Yargıcı Rıza Türmen, CHP Parti Meclisi Üyesi Gamze Taşçıer, CHP Ankara İl Başkanı Ali Hikmet Akıllı, CHP Çankaya İlçe Başkanı Fahri Yıldırım da katıldı.

TAŞDELEN: “HERKESİ EŞİT YURTTAŞ BİLİP HİZMET VERİYORUZ”

Etkinlik, Alevi dedesinin yaptığı dua ile başladı. Daha sonra bir konuşma yapan Başkan Taşdelen, “Biz insanı insan olduğu için seviyoruz, biz yaratılanı yaratandan ötürü seviyoruz ve o nedenle hiçbir şekilde insanı insandan ayırt etmiyoruz, ötekileştirmiyoruz. Siyasi düşüncesi, inancı, kökeni ne olursa olsun herkesi eşit yurttaş bilip öyle hizmet veriyoruz” dedi.

“YAŞASIN MUSTAFA KEMAL ATATÜRK AYDINLIĞI”

‘Kerbela’da şehit edilen Hz. Hüseyin ile Ehlibeyt’i rahmetle anıyorum” diyen Taşdelen, “Özgürlük, insan sevgisi ve demokrasi yolunda bir kırmızı çizgimiz daha var o da Laikliktir, Atatürk’ün kurduğu laik Türkiye Cumhuriyeti’dir. İnsanlık için, özgürlük için, eşitlik için mücadele eden ve bu uğurda zalime başkaldıran herkesi rahmetle ve saygıyla anıyorum” diye konuştu. Taşdelen, konuşmasını, “Yaşasın Cumhuriyet, yaşasın demokrasi, yaşasın Mustafa Kemal Atatürk aydınlığı” sözleriyle tamamladı.

SANATÇILAR TÜRKÜLERİNİ SESLENDİRDİ

Etkinliğe katılan sanatçılar Cengiz Özkan, Ersin Perçin, Erdal Beyazgül ve Gökhan Kılıç seslendirdikleri türkülerle gönülleri fethetti. Etkinlikte vatandaşlara aşure de ikram edildi. Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen de, aşure kazanını karıştırdı ve vatandaşlara da aşure verdi.

70frqkavbldm8j4gxvpnjael.jpg

jqnda7fnreboIqmav2g8scxz.jpg

g1aty7mt90rcc5kopfnex3zq.jpg

y6lgxoyss7cI8vvcdakw90ul.jpg

cxqfh5zvgcslye1qa6mIywgk.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.