Çankaya Belediyesinden Depremzedelere Psikososyal Ve Kişisel Bakım Hizmeti

Çankaya Belediyesinden Depremzedelere Psikososyal Ve Kişisel Bakım Hizmeti

Belediye üç haftalık süreçte Ankara’daki misafirhaneler ve otellerde kalan 698 depremzede vatandaşa kuaför ve berber hizmeti verdi. Psikososyal destek amaçlı yapılan görüşmelerde de 53 vatandaş ayni ve nakdi yardım için yönlendirildi.

Çankaya Belediyesi, deprem felaketinin yaralarını sarmaya devam ediyor. Ramazan dolayısıyla

Kahramanmaraş’ta iftar çadırları kuran Çankaya Belediyesi Ankara’ya gelen depremzedelere de destek veriyor. Depremin etkilediği illerden gelen  vatandaşları konakları misafirhane ve otellerde ziyaret ederek ihtiyaçları konusunda destek veriyor. Sosyal Hizmet Uzmanı personelin yaptığı psikososyal destek görüşmesi sonucunda depremzede vatandaşın ihtiyacına göre ilgili kurum ve kuruluşlara gerek ayni gerekse nakdi yardımlar için yönlendirme yapılıyor. Psikososyal destek görüşmesi ile 53 vatandaşın ihtiyaçlarına göre yönlendirme yapıldı.

Misafirhaneler ve otellerde kalan vatandaşlara kişisel bakım hizmeti de veren Çankaya Belediyesi, saç kesimi, sakal tıraşı gibi desteklerin yanı sıra kadınların kişisel bakım gereksinimlerini  de karşıladı. Belediye konakladıkları yerlerde 698 vatandaşın kişisel bakım ihtiyaçlarını karşıladı.

vbqddwqwzy2eaikflektsmxu.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.