ÇELİK: KISITLAMALARIN KADEMELİ KALDIRILMASINI DÜŞÜNÜYORUZ

ÇELİK: KISITLAMALARIN KADEMELİ KALDIRILMASINI DÜŞÜNÜYORUZ

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, partinin MYK toplantısı sonrasında açıklamalarda bulundu

‘KADEMELİ OLARAK KISITLAMALARIN KALDIRILMASINI DÜŞÜNÜYORUZ’

Ramazan Bayramı sonrasında Türkiye’de normalleşme sürecinin konuşulabileceğini ifade eden Çelik, “Ne kadar çok tedbirlere uyarsak o kadar pandemiden hızlı kurtulacağız. Artık bayram sonunda normalleşmenin başlanacağını konuşuyoruz tabi ki tedbirlere uyarsak. Kademeli olarak kısıtlamaların kaldırılmasını düşünüyoruz” dedi.

 ‘YURT DIŞINDAKİ TÜRKLER GETİRİLECEK’

Çelik, yurt dışında bulunan Türk vatandaşlarının ülkeye getirileceğini duyurarak, “Ramazan Bayramında da vatandaşlarımız ülkelerine getirilecektir. Dünyadaki bütün ülkeler aldığı kararların hepsi merkezi kararla yönetmektir. Şimdiye kadar 70 genelge yayınlandı. Bütün bunlar planlı mücadelenin unsurlarıdır. Koordinasyonla alakalı sıkıntı çıktığı anda eksiklik ortaya çıkmaktadır” diye konuştu.

Türkiye’nin KKTC’nin ihtiyaçlarını karşılayamayacağı yönündeki haberleri yalanlayan Çelilk, “Bir yalan haber borsası kurulmuştur. Vatandaşlarımız arasında yalan haberleri üretilmektedir. Birilerinin bu haberlere referans vermesi utanç meselesidir” dedi.

Meclis'in kuruşunun 100. yılında gerçekeleşecek 23 Nisan toplantısına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılmayacağını duyaran Çelik, "Salgınla mücadele çalışmalarını sürdürüyor" dedi. 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.