CEMAL CANPOLAT, CHP İSTANBUL İL BAŞKANLIĞI'NA ADAY OLDUĞUNU AÇIKLADI.

CEMAL CANPOLAT, CHP İSTANBUL İL BAŞKANLIĞI'NA ADAY OLDUĞUNU AÇIKLADI.

Cemal Canpolat, CHP İstanbul İl Başkanlığı için aday olduğunu açıkladı. Canpolat, "İstanbul’u alacağız, Türkiye’yi alacağız, Cumhurbaşkanlığı’nı alacağız. Yılgınlık yok, suskunluk yok, korkaklık yok.

CHP İstanbul İl Başkanlığı'na, daha önce İl Başkanlığı görevinde bulunan Cemal Canpolat, aday olduğunu, bugün il başkanlığı önünde açıkladı. Canpolat, "Bu çınarın gölgesinde Türkiye’nin ötekilerine, farklı düşüncede olanlara, bizim gibi düşünmeyenlere, tıpkı Cumhuriyet’in kurulduğu gün gibi herkesin yeniden bu ulu çınarın altında toparlanmasının mücadelesini vereceğiz" diye konuştu. 

Cemal Canpolat’ın konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle: 

BİZ O GÜN GÖRDÜK BUNLARI: Şimdi o gün inşa ettiğimiz o alan üzerine partinin son Cumhurbaşkanlığı seçiminde bu alanlar üzerine inşa edilmiş oldu. Biz o gün emeği, dışlananları gördük. Peki ne yaptık? Hiç kimsenin, İstanbul’un arka yakasına gitmediği bir dönemde Gaziosmanpaşa’da, Sultangazi’de sokakta halkla, ötekilerle bütünleşerek yalnızlarla, sahipsizlerle birleşerek İstanbul’un arka yakasını ayağa kaldırdık mı? Kaldırdık. Tam bu süre içerisinde İstanbul’da hızla bir AKP baskısının hem aşağıda yerel yönetimler baskısının en etkili olduğu dönemde o gün biz İstanbul’da kimsenin tanımadığı bir küçük belediye başkanı olan, şu anki Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu’nu, Kadir Topbaş görevden alındıktan sonra elini kaldırıp büyükşehir belediye başkan adayı yaptık mı? Biz o gün gördük bunları. 

BAĞ KURDUK: Dışlanan, ötekileşen sendika alanlarını bağ kurarak 21 sendika başkanından oluşan komisyonlar kurarak sendikal alanla bütünleştik. Sendikacılarla ilk kez uzun süre sonra bağ kurduk. Bir mücadele alanı yarattık… Öteki sayılan, geçimini kâğıt toplamakla elde eden kağıt toplayıcıları ile o gün Genel Başkanımızla buluşturup kağıt toplayıcılarıyla ötekilerle birlikte İstanbul’da yeni bir alan yarattık. Ve CHP’nin programına kâğıt toplayıcılarının olduğu alanda hem yönetici hem de belediye meclis üyesi seçmesini o dönemki yönetmeliklerimize koyduk. 

ÖRGÜT BİZİ MAHCUP ETMEDİ: Genel Başkanımız, milletvekillerimiz tutuklandığında Ankara’da bir tek eline pankart alarak bu ülkede bütün sahipler, bütün hukuk mağdurları, yalnız bırakılanlar için adalet pankartını alarak dünyanın Gandi’den sonra en büyük yürüyüşünü Ankara’dan İstanbul’a kadar o büyük yürüyüşü, Adalet Yürüyüşü’nü yaptık mı? Biz Genel Başkan’a katkı sunmak için İstanbul’un bütün STK’ları ile Maçka Parkı’nda bir araya geldik. 21 STK başkanı ile mektuplaşarak Maçka Parkı’nda buluşturduk. Peki sonra, İstanbul’da 200 bin kişi, ‘olmaz’ diyenlere inat İstanbullular, Türkiye, İstanbul örgütü bizi mahcup etmedi. 

ULU ÇINARIN ALTINDA TOPARLANMANIN MÜCADELESİNİ VERECEĞİZ: 100 yıl önce yedi düvele karşı mücadele etmiş, uluslararası sermayeyi, emperyalist güçleri, Anadolu’da Çanakkale’de denize döken Türkiye halkı, büyük çınarın üyeleri, bu gerici saltanata karşı mücadele verip gericiliği yenen, uluslararası sermayeye diz çöktüren, tam bağımsız Türkiye’yi kuran büyük çınarın üyeleri; sevgilerin, yeniden bu çınarın ayağa kalkmasına ihtiyacı vardır. Bu çınarı ayağa kaldırmak için geldik… Bu çınarın gölgesinde Türkiye’nin ötekilerine, farklı düşüncede olanlara, bizim gibi düşünmeyenlere, tıpkı Cumhuriyet’in kurulduğu gün gibi herkesin yeniden bu ulu çınarın altında toparlanmasının mücadelesini vereceğiz. 

GENEL BAŞKANIMIZA SALDIRARAK YENİ BİR ŞEY YAPAMAZSINIZ: CHP’yi öyle kimse yandaş televizyonlara el sallayarak, parmak göstererek tepeden kimse CHP’yi dizayn edemez. Bir yenileşmeye ihtiyaç var mı, elbette var, yeni kadrolara ihtiyaç var mı elbette var. Mustafa Kemal Atatürk’ün koltuğunda oturan Genel Başkanımıza saldırarak, itibarsızlaştırarak, siz CHP’ye yeni bir şey yapamazsınız. Biz bu yenileşmeyi birlikte yapacağız. 

HANGİ TAVRI KOYDUNUZ: CHP’de yenilenme olacak, nasıl olacak? Yukarıda üç, beş medyanın yönlendirmesiyle tepeden söylemlerle 25, 30 yıldır bu partide milletvekili olup hiç değişmeyenlerle değişimi sağlamak mümkün değildir. Ne ile yapacağız, nasıl yapacağız bu değişimi? CHP, yönetiminde olacaksın, 20 yıl bir tek şeye muhalefet etmeyeceksin… 20 yıl bir tek şeyi eleştirmeyeceksin, 20 yıl bir kez önseçim demeyeceksin, önseçim kaldırıldığında kaldırılması için el kaldıracaksın, 20 yıldır 45 il başkanını son seçimde 45 il başkanı aday olduğunda bunun 40 tanesini milletvekili listelerine koymayacaksınız… Hangi değişimden hangi tavrı koydunuz bu örgütün lehine? 

SİZ BU MÜCADELEYE HAZIR MISINIZ?: Daha dün seçimden önce söylenenlerle seçimden sonra tersini yaptığı, yaşamın her alanında işçinin, emeklinin, yoksulun, sahipsizin mağdur olduğu, evine ekmek götüremeyen işsizler için, torununa harçlık veremeyen emekliler için aday oldum. Bunların haklarını ayağa kaldırma için sizinle birlikte mücadele etmeye geldim. Siz bu mücadeleye hazır mısınız? 

İSTANBUL’U ALACAĞIZ, TÜRKİYE’Yİ ALACAĞIZ, CUMHURBAŞKANLIĞI’NI ALACAĞIZ: CHP’nin İstanbul adayını, Sayın İmamoğlu’nu belediye başkanı yapmaya hazır mısınız? İstanbul’u alacağız, Türkiye’yi alacağız, Cumhurbaşkanlığı’nı alacağız. Yılgınlık yok, suskunluk yok, korkaklık yok. Bize oy veren 25 buçuk milyon adına direnmeye, mücadele etmeye, onların onurunu korumaya hazır mısınız? 25 milyon oy veren yurttaşlarımızın her birine saygılar sunuyorum, her birine hürmetler sunuyorum. Eksiklerimiz, yanlışlarımız oldu ama bu dönem sisteme, düzene karşı mücadele verilen bir dönemdir. Bu düzeni değiştireceğiz. Emeğin, yoksulun, işçinin düzenini kuracağız. Bu düzeni değiştirmeye hazır mıyız? Yeniden İstanbul’da başlayarak partideki sevgisizliği ortadan kaldıracağız. Partimizi yeniden bir büyük aile, büyük çınarın gölgesi altına herkesi toplayacağız. Dışarıya vereceğimiz bir tek kişi yok. Kırıp dökeceğimiz bir tek kişi yok. Partinin tamamını kucaklayacağız, dışarıda kalanlar kucaklayacağız. Sevgiyi, başarıyı, emeği öne koyacağız, liyakati öne koyacağız ve CHP’de kavga dönemini bitireceğiz, yeniden CHP’nin, Mustafa Kemal Atatürk’ün yedi düvele karşı savaştığı tam bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’ni koruyacağız. Mücadelesini yürüteceğiz. İyi ki geldiniz, güç verdiniz.”

dsc-1504-800x530.jpg

01-800x530.jpgdsc-1498-800x530.jpgdsc-1538-800x530.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.