CHP 19 Mayıs’ta sessiz yürüyüş yapacak

CHP 19 Mayıs’ta sessiz yürüyüş yapacak

CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz yaptığı açıklamada Soma’da yaşanan maden faciası nedeniyle 19 Mayıs’ta sessiz bir yürüyüş gerçekleştireceklerini söyledi.

 Açıklamasında Soma’da yaşamını kaybeden maden işçilerine Allah’tan rahmet dileyen deniz şunları söyledi:

“Manisa Soma’da Kömür Ocağı’nda meydana gelen, tam olarak nedeni tespit edilemeyen, şu anki tespitlere göre yaklaşık 300 işçimiz göçük altında hayatını kaybetmiştir.

Ülke olarak acımız büyüktür. Kaybettiğimiz bütün işçi kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve yaralılara acil şifalar dilerim.

Beklentimiz bu tür acı olayların bir daha yaşanmaması, ancak işçi ölümlerinde Avrupa da birinci, Dünyada ikinci sırada olan ülkemizde bu sorunun üzerine gitmemek, önlem almamak, yaptırım uygulamamak, 100 yıl önceden dünyanın çeşitli ülkelerinden örneklerle geçiştirilemeyecek normal olmayan bir durumla karşı karşıyayız.

İş Güvenliği Yasası, taşeron sistemi ve özelleştirmelerin bu tür yerlerdeki çalışma koşullarının acil olarak gözden geçirilmesini, bu sistemin sağlıklı yürümediği gerçeğini görmezlikten gelemeyiz.

İktidarıyla, muhalefetiyle bütün toplum kesimleriyle bu tür faciaları bir daha yaşamamak için kim ne yapması gerekiyorsa yapmalı, işçilerimiz kaderleri ile baş başa bırakılmamalıdır.

Büyük bir üzüntü içerisinde olduğumuz bu acı olay nedeni ile önümüzdeki 19 Mayıs törenlerini CHP Sarıyer olarak geçmişte olduğu gibi coşkulu bir şekilde kutlayamayacağız.

19 Mayıs saat 15:00’te Kireçburnu Haydar Aliyev Parkı’nda toplanarak Sarıyer Merkezdeki Atatürk Anıtına sessiz bir yürüyüş gerçekleştirip, kaybettiğimiz emekçi kardeşlerimiz anısına siyah çelenk koyacağız.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.