CHP GENEL BAŞKAN KEMAL KILIÇDAROĞLU, ATAŞEHİR BELEDİYESİNİN DÜZENLEDİĞİ ÖĞRETMENLER GECESİNE KATILDI (22 KASIM 2017)

CHP GENEL BAŞKAN KEMAL KILIÇDAROĞLU, ATAŞEHİR BELEDİYESİNİN DÜZENLEDİĞİ ÖĞRETMENLER GECESİNE KATILDI (22 KASIM 2017)

CHP GENEL BAŞKAN KEMAL KILIÇDAROĞLU, ATAŞEHİR BELEDİYESİNİN DÜZENLEDİĞİ ÖĞRETMENLER GECESİNE KATILDI (22 KASIM 2017)CHP Gen..

CHP GENEL BAŞKAN KEMAL KILIÇDAROĞLU, ATAŞEHİR BELEDİYESİNİN DÜZENLEDİĞİ ÖĞRETMENLER GECESİNE KATILDI
(22 KASIM 2017)

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ataşehir Belediyesi’nin düzenlediği Öğretmenler Gecesi’ne katıldı.

Öğretmenleri görünce Türkiye’nin geleceği konusundaki umutlarının arttığını belirterek, 80 milyonun en büyük güvencesinin öğretmenler olduğunu söyleyen Genel Başkan Kılıçdaroğlu şöyle konuştu:

 

Size şimdi 5 saatlik bir konuşma yapacağım. Biliyorum siyasetçinin uzun süre konuşmasına tahammül etmezsiniz ve o nedenle çok kısa konuşacağım. Emin olun şu salonu gördüğüm zaman Türkiye’nin geleceği konusundaki umudum artırıyor ve en büyük güvencem, bu ülkenin, 80 milyonun en büyük güvencesi sizlersiniz. Çünkü sizler Türkiye Cumhuriyetini çağdaş uygarlığa ulaştıracak olan kişilersiniz. O nedenle size ne kadar şükran borçluyuz emin olun bunu sözlerimle, kelimelerle anlatamıyorum. Sizler Türkiye’yi geleceğe taşıyacaksınız, uygarlığa taşıyacaksınız, çocuklarınızı eğiteceksiniz. Onlar güzel bir dünyayı sizlerle keşfedecekler. Onlar hayatı sorgulamayı sizlerden öğrenecekler. Onlar iyi bir insan olmayı, dinlemeyi, konuşmayı, tartışmayı sizden öğrenecekler. Tıpkı benim sizden öğrendiğim gibi. Sizlere çok şey borçluyuz.

Bu ülkenin başbakanlarını, bakanlarını, komutanlarını, akademisyenlerini yetiştiren sizlersiniz. O nedenle sizlere şükran borçluyuz. Sizler cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği hedefte yürüdüğünüz sürece Türkiye’nin sırtını hiçbir güç yere getiremez.

Öğretmenlerimi hala arada bir görürüm. Bayramda telefon ederim, onlara şükranlarımı iletirim, ellerinden öptüğümü de söylerim. Dolayısıyla öğretmenler iyi ki varsınız, Türkiye’nin umudu ve Türkiye’nin geleceğini belirleyen sizlersiniz. Sizlere şükran borçluyum, sağ olun, var olun, hepinize yürekten teşekkür ediyorum. Öğretmenler gününüz kutlu olsun. 


Kaynak: chp.org.tr

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.