CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU, ADALET YÜRÜYÜŞÜ’NÜN 20. GÜNÜNDE ERİNÇ ÇİFTİNİN NİKAH ŞAHİTLİĞİNİ YAPTI

CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU, ADALET YÜRÜYÜŞÜ’NÜN 20. GÜNÜNDE ERİNÇ ÇİFTİNİN NİKAH ŞAHİTLİĞİNİ YAPTI

CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU, ADALET YÜRÜYÜŞÜ’NÜN 20. GÜNÜNDE ERİNÇ ÇİFTİNİN..

CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU, ADALET YÜRÜYÜŞÜ’NÜN 20. GÜNÜNDE ERİNÇ ÇİFTİNİN NİKAH ŞAHİTLİĞİNİ YAPTI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Adalet  Yürüyüşünün 20’inci gününde CHP Kocaeli İl Gençlik Kolları Başkanı Murat Erinç ile Şeyda Nur Erinç çiftinin nikah şahitliğini yaptı.

Yarımca mevkisinde Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman tarafından kıyılan nikahta Genel Başkan Kılıçdaroğlu, evlilik cüzdanını Şeyda Nur Erinç’e verirken şunları söyledi:"En zor konuşmalar nikahta yapılan konuşmalardır. Siyasi bir konuşma yapmıyoruz çünkü. En büyük arzumuz onların mutlu olmaları. Adalet için yürüyoruz. Ankara’dan yolumuza başladık. İstanbul’a kadar devam edeceğiz. Niçin yürüyoruz? Böyle mutlu tabloları görmek için. Çocuklarımız, evlatlarımız, torunlarımız güzel günler görsünler, her evde huzur olsun, ülkede huzur olsun, birlikte yaşama irademizi ortaya koyalım diye bu mücadeleyi yapıyoruz."

Nikaha katıldığı ve şahitlik yaptığı için son derece mutlu olduğunu dile getiren Kılıçdaroğlu, "Kendilerini yürekten kutluyorum. Murat, müthiş bir ’Evet’ dedi. Ama dışarıda. Evde nasıl der onu bilemiyorum. İçişleri bakanları genelde çok güçlü olurlar. Dolayısıyla bizim de evde sesimiz o kadar çok çıkıyor mu bilmiyorum. Tanığı burada. Elbette ki yuvayı dişi kuş yapar derler. Bu evin tapusunu evin hanımına teslim etmek benim açımdan da bir onur. Hayırlı uğurlu olsun." ifadelerini kullanarak genç çifte Türk Bayrağı hediye etti. 

Kılıçdaroğlu, çiftin ilk çocuğunun kız olması halinde ismini "Adalet" koyacaklarını belirterek, yürüyüş esnasında gençlerden bunun sözünü aldıklarını hatırlattı.

Nikahta Genel Başkan Kılıçdaroğlu’na eşi Selvi Kılıçdaroğlu da eşlik etti.

Nikahın ardından yürüyüşe katılan vatandaşlar, genç çiftle hatıra fotoğrafı çektirdi.Kaynak: chp.org.tr


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.