CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU AMBARLI LİMANI’NDA TAŞIMACILIK SEKTÖRÜ TEMSİLCİLERİYLE BİR ARAYA GELDİ (23 KASIM 2017)

CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU AMBARLI LİMANI’NDA TAŞIMACILIK SEKTÖRÜ TEMSİLCİLERİYLE BİR ARAYA GELDİ (23 KASIM 2017)

CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU AMBARLI LİMANI’NDA TAŞIMACILIK SEKTÖRÜ TEMSİLCİLERİYLE BİR ARAYA GELDİ (23 KASIM 2017)..

CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU AMBARLI LİMANI’NDA TAŞIMACILIK SEKTÖRÜ TEMSİLCİLERİYLE BİR ARAYA GELDİ
(23 KASIM 2017)


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Ambarlı Limanı’nı ziyaret ederek, taşımacılık sektörü temsilcileriyle bir araya geldi.

Basına kapalı gerçekleşen ziyaretin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Genel Başkan Kılıçdaroğlu şunları söyledi:  
Rıza Zarraf’ın efendim dış ticaret açığının yüzde 15’ini biz kapattık gibi düşünceler burada yok. Burada emek var, üretim var, vergi var, çalışma var, istihdam var, her şey var burada. Dolayısıyla burada faaliyet gösteren, çalışan, alın teri döken iş dünyasının ve işçilerin tamamını yürekten kutluyorum ve gerçekten de gurur duyuyorum.

Bir başka önemli nokta burada vergi ödeyenler var. Gerçek anlamda vergi ödeyenler var. Çalışıp vergi ödeyenler var. Yani paralarını vergi cennetlerine götürünler yok. Türkiye Cumhuriyetini yönetenlerin buranın gerçeklerinden ders çıkarmaları gerekiyor. Biz Suriye’deki sorunların çözülmesini öteden beri istiyoruz, sizin sorununuz. Öteden beri istiyoruz. Biz 2013 yılında Türkiye’de bir uluslararası Suriye Konferansı düzenlemesini istedik. “Rusya’yı çağırın, Amerika’yı çağırın, AB’yi çağırın, Arap ligini çağırın ve Suriye’nin taraflarını çağırın ve Türkiye bu soruna çözüm bulsun” dedik. Ama ellerinin tersiyle ittiler. Şimdi bizim istediğimiz noktaya geldiler. Suriye’nin sorununu çözmek istiyorlar. Çözülürse son derece mutlu oluruz. Suriye’nin bütünlüğünden, Irak’ın bütünlüğünden yanayız. Türkiye’nin bütün komşularıyla barış içinde yaşamasını isteriz ve bunun için bizim üstümüze ne düşüyorsa her türlü desteği vermeye hazırız.

Soru- Efendim Başbakan Binali Yıldırım’ın bir açıklaması vardı dün. Zarraf davasını işaret ederek, Amerika’daki gelişmeleri işaret ederek bu Türkiye’nin ilişkilerini küresel ölçekte etkiliyor dedi. Bir de ekonomi hakkında bankalar üzerinden kriz söylentileri yaratanlar sükutu hayale uğrayacaktır dedi. Ne dersiniz?

Kemal KILIÇDAROĞLU- Ne olursa olsun o dava görüşülmeden, davanın ayrıntıları ortaya çıkmadan bugünden yorum yapmak asla doğru değildir. Sayın Binali Yıldırım’ın da yorum yapması doğru değildir. Orada bir yargılama var. Yani rüşvet veren, yolsuzluk yapan, vergi ödememek için her türlü yola başvuran bir adam yargılanıyor. Dolayısıyla bunu bir Türkiye meselesi haline getirmek, bir millet meselesi haline getirmek doğru değil. Yolsuzluk, hırsızlık dünyanın hiçbir tarafında, hiçbir ülkesinde milli mesele olarak görülemez.
Kaynak: chp.org.tr

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.