CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU FOX TV’DE İSMAİL KÜÇÜKKAYA’NIN SORULARINI YANITLADI, GÜNDEME İLİŞKİN DEĞERLENDİRMELRDE BULUNDU

CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU FOX TV’DE İSMAİL KÜÇÜKKAYA’NIN SORULARINI YANITLADI, GÜNDEME İLİŞKİN DEĞERLENDİRMELRDE BULUNDU

CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU FOX TV’DE İSMAİL KÜÇÜKKAYA’NIN SORULARINI YANITLADI, GÜNDEME İLİŞKİN DEĞER..

CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU FOX TV’DE İSMAİL KÜÇÜKKAYA’NIN SORULARINI YANITLADI, GÜNDEME İLİŞKİN DEĞERLENDİRMELRDE BULUNDU

-"Terörle mücadele için parlamentoya bir kanun getirdiniz de biz karşı mı çıktık, başkaları karşı mı çıktı? 15 yıldır yapamadığınız bir olayı, anayasa değişikliği ile yapacağınızı söylüyorsunuz. Bana terörü engelleyecek bir madde söyleyin. 18 maddeden hangisi terörle mücadele maddesidir. Bir madde. Veremez, yok böyle bir madde."

- "Sayın Davutoğlu yüzde 49,5 oy aldı. AK Parti’nin en yüksek oyunu sağladı 1 Kasım seçimlerinde. Peki Başbakanlıktan niye istifa etti? Vatandaş mı istedi? Kurultay yaptılar, kurultayda seçime girdi kaybetti mi? Hayır bunların hiçbiri olmadı. Tek adam istedi, istifa etmek zorunda kaldı. Bu mekanizmayı işleten kişi veya kişiler bize demokrasi dersi veremezler"

- "Ben devletin her türlü imkanını, arabalarını, uçaklarını, paralarını, televizyonlarını kullanacağım ondan sonra diyeceğim ki ’eşit şartlarda gidiyoruz.’. Hangi eşit şartlarda gidiyoruz? Eşit koşullarda yarışma demokrasinin olmazsa olmazıdır. Sadece CHP’liler için demiyorum, diğer partililer için de demiyorum, Allah aşkına Adalet ve Kalkınma Partisi’ne oy veren vatandaşlarıma sesleniyorum. Elinizi vicdanınıza koyun, ’biz eşit koşullarda referandum yapıyor muyuz, yapmıyor muyuz?’ diye kendinize sorun."

-"(Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi) Tek adam üretir. Kesinlikle öyle yapar. Bütün yetkiyi verdiniz, bir adam çıktı istediğini yaptı, nasıl engel olacaksınız?"

- "Bu kadar yetki Allah aşkına bir kişiye verilir mi? Nerede yaşıyoruz, hangi çağda yaşıyoruz?"

- "Bu ülke tarafsız bir cumhurbaşkanı istiyor. Bu ülke bayrağını temsil eden kişinin tarafsız olmasını istiyor. Seçilecek cumhurbaşkanı hangi partiden, hangi kimlikten, hangi inançtan olursa olsun benim cumhurbaşkanımdır diyebileceği bir adam olmasını istiyor. Saygı duyulan bir kişi olsun diyor"

-"Olayı bir parti, bir kişi meselesi haline getirmek yanlıştır. Eğer bu noktadan bakar ve bu noktadan değerlendirirsek Türkiye’nin geleceğini tehlikeye atmış oluruz. Bu konuda hepimizin sorumluluğu var"

- "Elbette görev süresi doluncaya kadar Sayın Cumhurbaşkanı görevinin başında olacak. Kimse buna niye itiraz etsin ve niye tartışma konusu yapsın"

- "Amerikan tarzı bir başkanlık oturulup düşünülebilir, tartışılabilir. Biz yüzde yüz hayır biz buna karşıyız değil. Her şey oturulup, düşünülüp tartışılabilir. Artısını eksisini oturur düşünür tartışırız. Bir ülkenin rejimini o ülkenin tarihi belirler"

- "Bu anayasa değişikliği demokrasi konusunda bir ortak payda yaratma fırsatı doğurdu. Bu ülkenin milliyetçisi, ülkücüsü, mütedeyyini, sosyal demokratı, liberali ve siyasete uzak duran bütün vatandaşları, hepimiz demokrasi istiyoruz. Çünkü hepimiz huzur içinde yaşamak istiyoruz"

- "Hayatım boyunca terörün her türüne her zaman karşı çıktım, IŞİD’e, PKK’ya, DHPK-C’ye, FETÖ’ye. Ben demokrasiden, düşünce özgürlüğünden yanayım. Nereden ve kimden gelirse gelsin terörün her türüne karşıyım. Türkiye Cumhuriyeti Hükümetinin de terörle birlikte adlandırılmasına da karşıyım"

- "(Halk oylaması) Son bir haftaya giriyoruz. Ciddi manipülasyonlar, tahrikler olabilir. Bütün vatandaşlarıma sesleniyorum; Tahriklere kapılmayalım, kavgaların içine asla girmeyelim. Sakin bir şekilde sandığa gidip vatandaşlık görevimizi yapalım"


Kaynak: chp.org.tr

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.