CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İspanya Başbakanı ve Sosyalist Enternasyonel Başkanı Pedro Sanchez İle Görüştü

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İspanya Başbakanı ve Sosyalist Enternasyonel Başkanı Pedro Sanchez İle Görüştü

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İspanya Başbakanı ve Sosyalist Enternasyonel Başkanı Pedro Sanchez ile görüştü.

24-27 Kasım 2022 tarihlerinde Madrid’te gerçekleşen 26. Sosyalist Enternasyonel Kongresi’nin ardından Sosyal Enternasyonel’in yeni Başkanı olarak seçilen İspanya Başbakanı Pedro Sanchez ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Sanchez’i yeni görevi nedeniyle tebrik eden Kılıçdaroğlu, Sosyalist Enternasyonel’in dünyanın içinden geçtiği çalkantılı dönemde önemli bir görev üstlendiğini belirtti ve bu görevinde başarılar diledi. Sanchez, dünya siyasetinde Sosyalist Enternasyonel’in ve sosyal demokrat ile sosyalist partilerin aktif olacağını vurguladı. Sanchez, Türkiye’deki seçim sürecini yakından takip ettiğini belirtti ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin gösterdiği birleştirici rolün öneminin altını çizdi. 15 dakikaya yakın süren görüşmeye, CHP Genel Başkan Başdanışmanı Ünal Çeviköz refakat etti.


Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.