CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU, İSTANBUL MİLLETVEKİLİ ENİS BERBEROĞLU’NU ZİYARET ETTİ

CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU, İSTANBUL MİLLETVEKİLİ ENİS BERBEROĞLU’NU ZİYARET ETTİ

CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU, İSTANBUL MİLLETVEKİLİ ENİS BERBEROĞLU’NU ZİYARET ETTİ CHP Genel Başkanı Kemal Kılıç..

CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU, İSTANBUL MİLLETVEKİLİ ENİS BERBEROĞLU’NU ZİYARET ETTİ 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu,  Maltepe Cezaevi’nde tutuklu bulunan CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nu Kurban Bayramı dolayısıyla ziyaret etti.

Ziyaret öncesinde Büyükbakkalköy Mahallesi’ndeki bir kahvehaneye uğrayan Genel Başkan Kılıçdaroğlu, vatandaşlarla bayramlaştı.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, "Bayramlar bizim tasada ve kıvançta beraber olduğumuz günlerdir. Bütün vatandaşlarımıza güzel, huzurlu bir bayram diliyorum. Umarım kavgalar olmaz, insanlar birbirlerini üzmezler. Türkiye’de herkesin huzur içinde bir bayram geçirmesini isterim." dedi.

Esnafı da ziyaret eden ve vatandaşla bayramlaşan Kılıçdaroğlu, daha sonra Berberoğlu’nu ziyaret etmek için Maltepe Ceza İnfaz Kurumu’na geçti.

Ziyaret sonrasında açıklamada bulunan CHP lideri Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

“Üzüldüğüm şey şu, hiçbir suçu olmayan bir kişinin adaletsiz bir şekilde hapse konulmasını emin olun sindiremiyorum. Enis Bey bir demokrasi mücadelesi yapıyor. Enis Bey seçilmiş bir milletvekili, seçilen bir milletvekilinin hapse atılması milli iradenin hapse atılması demektir. Milletvekillerinin tutuklanmasını içimize sindiremiyoruz. Bir demokrasi ayıbı olarak görüyoruz. Ama bütün bunlara rağmen biz mücadelemizi sürdüreceğiz. Bu ülkeye gerçek anlamda hakkın, hukukun ve adaletin gelmesi için mücadele edeceğiz. Hiç kimse suçsuz yere tutuklanmasın, gözaltına alınmasın, mahkum edilmesin, yargının bağımsızlığını ve tarafsızlığını bunun için istiyoruz. Eğer yargı bir ülkede bağımsız ve tarafsız değilse yargı belli makamlardan aldığı talimatla karar veriyorsa o ülkede adalet yoktur, o ülkede hiç kimsenin can ve mal güvenliği yoktur. Can ve mal güvenliğinin teminatı bağımsız adalettir, bağımsız yargıdır, geldiğimiz nokta maalesef farklı bir tabloyu Türkiye’nin önüne koymuş durumda, biz buradan tekrar ülkeyi yönetenlere seslenelim, yargının bağımsızlığı üzerine biz ne kadar titiz davranıyorsak ve bu konuda söylemlerimizi dile getiriyorsak aynı duyarlılığı toplumun her kesiminin özellikle ülkeyi yönetenlerin de dikkate alması gerekir.”

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na, milletvekilleri Bihlun Tamaylıgil, Barış Yarkadaş ve Mahmut Tanal ile CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat da eşlik etti.
Kaynak: chp.org.tr

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.