CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU, İZMİR GAZETECİLER CEMİYETİ’Nİ ZİYARET ETTİ

CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU, İZMİR GAZETECİLER CEMİYETİ’Nİ ZİYARET ETTİ

CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU, İZMİR GAZETECİLER CEMİYETİ’Nİ ZİYARET ETTİ- "Kuşkusuz Almanya’da iki bakanın konuşamaması, bir ..

CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU, İZMİR GAZETECİLER CEMİYETİ’Nİ ZİYARET ETTİ

- "Kuşkusuz Almanya’da iki bakanın konuşamaması, bir anlamda dolaylı olarak konuşma yasağı getirilmesi kabul edilecek bir olay değil üstelik herkese demokrasi dersi veren bir ülkede böyle bir uygulama olması doğru değil"
- "Sinan Oğan’a yapılan saldırı da asla doğru değildir, kabul edilemez. Bir politikacının, bir gazetecinin konuşamayacağı ortam oluşturursanız kaybeden Türkiye olur"

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, İzmir Gazeteciler Cemiyetini ziyareti sırasında yaptığı konuşmada, yorulmak gibi bir kavramı kullanmadıklarını, Türkiye’nin hayrı için günün 24 saatini değerlendirmek zorunda olduklarını söyledi.

Türkiye’de gazetecilerin ciddi sorunlar yaşadığını, 150’nin üzerinde gazetecinin hapishanelerde olduğunu, hapishanelerde yatan gazeteciler için iddianame bile hazırlanmadığını belirten Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

"O nedenle biz gazetecilerin özgürlüğüne önem veriyoruz. Kuşkusuz Almanya’da iki bakanın konuşamaması, bir anlamda dolaylı olarak konuşma yasağı getirilmesi kabul edilecek bir olay değil, üstelik herkese demokrasi dersi veren bir ülkede böyle bir uygulama olması doğru değil. Sinan Oğan’a yapılan saldırı da asla doğru değildir kabul edilemez. Bir politikacının, bir gazetecinin konuşamayacağı ortam oluşturursanız kaybeden Türkiye olur." dedi.

Medyanın dördüncü güç olarak tanımlandığını, çağdaş demokrasilerde gazetecilerin kamu adına görev yaptığını anlatan Kılıçdaroğlu, Türkiye’de gazetecilere, gazete patronlarına baskı yapıldığını savunarak, bu sorunları aşmayı hedeflediklerini belirtti.

Ziyaret sırasında Kılıçdaroğlu’na Hasan Tahsin heykeli hediye edildi.
Kaynak: chp.org.tr

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.