CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU, KEŞAN BELEDİYESİ YENİ HİZMET BİNASI VE ÇOK AMAÇLI PAZARYERİ KOMPLEKSİNİN AÇILIŞINDA KONUŞTU

CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU, KEŞAN BELEDİYESİ YENİ HİZMET BİNASI VE ÇOK AMAÇLI PAZARYERİ KOMPLEKSİNİN AÇILIŞINDA KONUŞTU

CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU, KEŞAN BELEDİYESİ YENİ HİZMET BİNASI VE ÇOK AMAÇLI PAZARYERİ KOMPLEKSİNİN AÇ..

CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU, KEŞAN BELEDİYESİ YENİ HİZMET BİNASI VE ÇOK AMAÇLI PAZARYERİ KOMPLEKSİNİN AÇILIŞINDA KONUŞTU

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Halk oy verdi, geldiğiniz belediye başkanlığı koltuğuna oturdunuz. Ama iki şeyi ihmal etmeyeceksiniz. Bir, her kuruşun hesabını halka vereceksiniz. İki, oy versin vermesin hiçbir ayırım yapmadan halka hizmet edeceksiniz." dedi.Genel Başkan Kılıçdaroğlu, Keşan Belediyesi Yeni Hizmet Binası ve Çok Amaçlı Pazaryeri Kompleksinin açılışında yaptığı konuşmada, Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan’ı görev yapma heyecanından dolayı tebrik etti.

Belediye başkanlarını iki konuda uyaran Kılıçdaroğu, "Her belediye başkanıma söylediğim gibi seçileceksiniz güzel, halk oy verdi, geldiğiniz belediye başkanlığı koltuğuna oturdunuz. Ama iki şeyi ihmal etmeyeceksiniz. Bir, her kuruşun hesabını halka vereceksiniz. İki, oy versin vermesin hiçbir ayırım yapmadan halka hizmet edeceksiniz. Bu bizim şiarımızdır. Bu bizim sosyal demokrat belediyecilik anlayışımızdır. Bu bizim insana yaklaşımımızdır. A partisinden olur B partisinden olur. Hizmeti bütün Keşanlılara götüreceğim, tüm Keşanlıları kucaklayacağım.’ Bu felsefe bütün belediye başkanları için geçerlidir. " diye konuştu.

Seçimlerde asgari ücretle ilgili verdikleri sözü CHP’li belediyelerde çalışan işçilere uyguladıklarını ifade eden Kılıçdaroğlu, "Demiştik ki ’asgari ücret net bin 500 lira olmalı’. Bize itiraz etmişlerdi, ’vay efendim ne demek bin 500 lira, nasıl yapacaksınız, parayı nasıl bulacaksınız?’ diye sormuşlardı bize. " dedi.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

"En küçük belediyemizden en büyük belediyemize kadar çalışanların asgari ücreti en az net bin 500 liradır. Türkiye genelinde o yetkiyi alamadık ama yerel yönetimlerde bizim gücümüzün olduğu yerde asgari ücreti net bin 500 lira yaptık. Demek ki söz verirseniz hesabını, kitabını iyi yaparsanız verdiğiniz sözü tutabilirsiniz. Biz verdiğimiz sözü belediyelerde tutabilirsiniz. Biz verdiğimiz sözü belediyelerde tutuyoruz ama devasa Türkiye Cumhuriyeti’ni yöneten hükümet bin 500 lira sözünü veremedi. Verseydi de yerine getiremezdi. Biz sözümüzün arkasındayız. Adam gibi verdiğimiz sözü tutarız ve gereğini de yaparız."

Belediye başkanının temel görevinin verdiği hizmetle beldede huzuru sağlamak olduğunu dile getiren Genel Başkan Kılıçdaroğlu, "Taş ocakları şikayetlerinizi biliyorum, yakından da takip ediyorum. Milletvekili arkadaşlarımız Ankara’da yakından takip ediyorlar. Eğer çevreyi katlederseniz insan huzursuz olur. İnsanın doğasında yeşilliği görmek vardır, ağacı görmek vardır, ormanı görmek vardır, çiçekleri görmek vardır. Çevrenin ne kadar önemli olduğunu da biliyoruz. Bizim belediye başkanlarımız bu tür alanlara önem verirler." ifadelerini kullandı.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

"Belediyeleri ben seçmem, siz seçersiniz, oyu siz verirsiniz. Belediye başkanına siz oy verdiğiniz sürece ve arkasında durduğunuz sürece hepimiz saygı duyarız. Diyorlar ki ’belediye başkanlarını istifa ettirdik.’ Ankara’daki beyler... Bilmiyoruz niye istifa ettirdiler? Geçen gün bu zat demiş ki, ’Efendim biz yaptık şimdi sıra CHP’ye geldi. CHP’de istifa ettirsin. Niye istifa ettireceğiz. Hangi gerekçeyle istifa ettireceğiz. Efendim istifa ettirmezlerse İçişleri Bakanlığını harekete geçireceklermiş. Geçirmezsen adam değilsin. Geçir kardeşim. Bizim belediyelerde günün 24 saatinde müfettiş var zaten, istediğini denetlesin. Çok şükür boğazımızdan aşağı kul hakkı inmedi. Bizde dolar merakı yok zaten. Çok zor şartlarda bizim belediye başkanları görev yapıyor. Hükümetin baskısı var. İstediği kadar baskı yapsınlar. Halka hizmet etmekten bizi asla hiç kimse döndüremez. Siyaset cebi doldurmak değil halka adanmışlıktır. Onlar fakirden alıp yandaşa aktarıyorlar. Allah’ın izniyle ve sizlerin desteğiyle iktidar olduğumuzda yandaştan alıp halka vereceğiz. Hiç kimseyi aç ve açıkta bırakmayacağız."

Kılıçdaroğlu konuşmasının ardından, CHP Edirne Milletvekilleri Erdin Bircan ve Okan Gaytancıoğlu, CHP Tekirdağ Milletvekilleri Faik Öztrak ve Candan Yüceer, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan, CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, ilçe belediye başkanları ve belediye meclis üyeleriyle kompleksin açılışını gerçekleştirdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, açılış sonrası Uzunköprü ilçesine gitti.
Kaynak: chp.org.tr

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.